8 Mart 2019 00:41

CHP İl Başkanı Beykoz’u Kazanacaklarına İnanmıyor mu?

31 Mart Yerel seçimleri için CHP Beykoz İlçe Başkanlığı çalışmalara başlarken, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun açıklamaları gündeme bomba gibi düştü.

31 Mart Yerel seçimleri için CHP Beykoz İlçe Başkanlığı çalışmalara başlarken, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun açıklamaları gündeme bomba gibi düştü. CHP’ye yakın olan Birgün Gazetesi’nde yer alan röportajda İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, İstanbul’da AK Parti’den alacakları ilçeleri sıralıyor fakat sıralamada Beykoz yok. CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu Beykoz’u kazanacaklarına ihtimal vermiyor mu?

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, ‘’Biz 39 ilçenin röntgenini değil, MR’ını çekiyoruz. 14 ilçe belediyemizde bir sıkıntı yok. Biraz daha üzerinde durmamız gereken ilçeler var. İlk çalışmayı almaya yakın olduğumuz ve alacağımız ilçelerden başladık. Üsküdar bu yerel seçimlerde CHP’nin alacağı belediye. Küçükçekmece, Eyüp, Bayrampaşa, Sancaktepe, Esenyurt alacağımız ilçelerden biri. Bir ilçe daha var onu ilerleyen günlerde açıklarım’’ ifadelerini kullandı.

CHP İl Başkanı Kaftancıoğlu, kazanacağımız Belediyeler diye sıralamasını yaparken Beykoz’u eklememesi ise Beykoz’da CHP’liler arasında ümitsizliğe ve kızgınlığa yol açtı.

‘’Bir İlçe daha var onu ilerleyen günlerde açıklarım’’ diyen Kaftancıoğlu, Beykoz adayının netleşmesini mi bekliyor yoksa siyasi pazarlık olarak mı isim açıklamadı, bilinmiyor.