18 Aralık 2018 16:40

CHP İBB adayı Ekrem İmamoğlu oldu!

Cumhuriyet Halk Partisi’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı, Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu oldu.

CHP İBB adayı Ekrem İmamoğlu oldu!

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayının, Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu olduğu açıklandı.

Beylikdüzü Belediye Başkanı olarak çalışkan kimliğiyle dikkat çeken İmamoğlu; vatandaşlarla iletişimi yüksek, empati duygusu gelişmiş ve çözüm odaklı birisi olarak dikkat çekiyor. Belirli bir kesim tanınmıyor diyerek eleştirsede, iletişim becerisiyle tanındıkça geniş kesimlere ulaşacak olan İmamoğlu, belkide CHP’nin gösterebileceği en güçlü aday. Parti içi çekişmelerde yıpranmamış olan İmamoğlu, Karadeniz başta olmak üzere muhafazakar kesimden rahatlıkla oy alabilir.

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayının Ekrem İmamoğlu olduğu açıklandı

Ekrem İmamoğlu kimdir?

Ekrem İmamoğlu, 1970’te Trabzon’da doğdu. Trabzon Lisesi’nin ardından İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nden mezun olan İmamoğlu, aynı üniversitede İnsan Kaynakları ve Yönetimi Bilim Dalı’nda yüksek lisans eğitimi aldı.

İş hayatına 1992’de inşaat ve taahhüt işleri yapan aile şirketinde başlayan İmamoğlu, şirkette yönetim kurulu başkanlığı yaptı. Okul yıllarında amatör olarak futbol oynayan İmamoğlu, Trabzonspor Futbol Kulübü, Trabzonspor Basketbol Kulübü ve Beylikdüzüspor Kulübü’nde yöneticilik yaptı.

İmamoğlu, 2009’da CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı oldu. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Beylikdüzü Belediye Başkanı seçilen İmamoğlu, evli ve 3 çocuk babası.

İmamoğlu, kendi deyimiyle “üniversite yıllarında sosyal demokrat değerleri” benimsediğini ifade etti. İmamoğlu, 2008’de aktif siyaset yapma kararı aldığında da, adres olarak CHP’yi seçti.

Ekrem İmamoğlu kimdir? CHP’nin İBB adayı Ekrem İmamoğlu’nun hayat hikayesi…

Etiketler: