2 Nisan 2017 20:39

CHP, BEYKOZ’UN KÖYLERİNE ÇIKARMA YAPTI

Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı Beykoz’un köylerine çıkarma yaptı.

Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı Beykoz’un mahalle statüsüne geçen köyleri Zerzavatçıköy, Mahmutşevketpaşa, Alibahadır ve Riva’ya ziyaret gerçekleştirdi. CHP İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel, CHP İlçe Başkanı Mahir Taştan, Beykoz Belediye Meclis Üyeleri Cavit Gül, Aydın Habil, Aydın Düzgün, Okan Uzun, Hakkı Emanet, Süleyman Kılıç; Kadın Kolları Başkanı Eylem Sabırhoşgör, Gençlik Kolları Başkanı Emre Mert Kılıç, İlçe Yöneticileri ve Partililer katıldı.

CHP ön seçimlerinde Beykoz’dan 1. çıkan ve ”Ben Beykozluyum” diyen Onursal Adıgüzel’e halk yoğun ilgi gösterdi. Köylere vergi iadesinde büyük payı olan, TBMM’de yaptığı konuşmayla köylünün parasının köylünün cebinde durmasını sağlayan Adıgüzel; ”Eğer Başkanlık sistemi geçerse bizler de muhalefet olarak etkimizi kaybedeceğiz” ifadelerini kullandı.

CHP Grupbaşkanvekili aynı zaman da Alibahadır’da ikamet eden Cavit Gül’ün ev sahipliğinde gerçekleştirilen ziyaretlerde CHP’ye ilgi yoğun oldu. Beykozlu vatandaşlarla selamlaşıp hasbihal eden Onursal Adıgüzel esnaflara da şu soruları sorarak sistemi anlattı. 

”Bu fırını tek başına işletebilir miyiz? İşletemeyiz. Lahmacuncu gerekecek, ekmeğe açacak hamura un atacak çalışan gerekecek, kasada biri lazım. Ülke de aynen böyle. Tüm yetki bir kişide olursa, olmaz.”

Köylerde halka 16 Nisan’da neden hayır demeliyizi anlatan CHP’lilere AK Partili olduğunu söyleyen vatandaşlarda ilgi gösterdi. Bir vatandaş, ”Ben AK Partilim.SN Cumhurbaşkanımı da çok seviyorum ama bu sistemde yetkiler gerçekten çok fazla. Ya Cumhurbaşkanımız başımızda olmazsa diye korkuyoruz” ifadelerini kullandı. 1936 doğumlu yaşca epey tecrübeli Arif Sakal adlı vatandaş ise ”Atatürk’e” yazdığı şiiri okuyunca CHP’lilerin duygulandığı gözlendi.

Programın ardından CHP’li Milletvekili’nin 20 dakikalık yemek molası ve ardından Yenimahalle’de kahve sohbetine gidecek olması dolayısıyla harekete geçildi. Öğretmenevine gelen Adıgüzel, burada da vatandaşlara ne yapılması gerektiğini anlattı.Ardından Yenimahalle’de kahve sohbetine katılan Onursal Adıgüzel burada net konuştu.

DÜN EY DİYENLER BUGÜN VAY DEMEKTE

”Belki bizim büyük binalara giydirdiğimiz dev afişlerimiz yok. Yüreğimizden gelen ve tüm Türkiye’yi saran Hayır sesimiz var. Bu ses dalga dalga yayılıyor. Hayırın bu kadar güçlü olması insanımızın yüreğinden gelen düşüncedir, 18 maddeyi okuduğu için vicdanen verdiği karardır. 16 Nisan’da Evet çıkarsa OHAL ve KHK’lar devamlı olacak. Bu ülke içinden çıkılamaz bir hal aldı. Dün ey diyenler bugün vay demekte. 550 Milletvekili 600’e çıkarılıyor fakat işlevselleştiriliyor. Şuan Milletvekili olma yaşı 25 ama 25 yaşında bir tane Milletvekili yok.”

Konuşmaların ardından program sona erdi.