28 Ocak 2017 13:34

CHP BEYKOZ’DAN OLAĞANÜSTÜ ÇALIŞMA

AK Parti’nin Yeni Anayasa ve Başkanlık Sistemi uygulamasını içeren teklifler Meclisten 339 oyla geçerken, referandum hazırlıkları başladı. Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı ”hodrimeydan” diyerek çalışmalarına başladı.

Yeni Anayasa ve Başkanlık Sistemi uygulamasını içeren teklifler Mecliste görüşülürken, AK Parti-MHP Cephesinin; ”Millete gitmekten kimse korkmasın. Teklif gelsin, millet ne derse onu yapalım” sözlerinin ardından CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan’da ”Hodrimeydan” diyerek kolları sıvadı.

Başkanlık sisteminin çok sakıncalığı olduğunu, bu haliyle tek adamlık olduğunu vurgulayan Taştan; etkinliklerine ilk olarak İstanbul Baro Başkanı Mehmet Durakoğlu ve Eski Milletvekili Berhan Şimşek’i davet ederek Partililere sistemi anlattı. Herkesin şimdiden çalışmalara başlaması gerektiğini söylerken ”Çevrenizde tanıdığınız, CHP’li olsun ya da olmasın, bu referanduma karşı duran kim varsa, görev almak isteyen kim varsa, lütfen ilçemize ve bizlere bildirin” cümleleriyle olası referandum içinde hazırlıkları çok önceden başlattı.

Sahada daha güçlü durduklarını göstermek için, konunun vatan meselesi olduğunu vurgulamak için bu sefer de Eski İlçe Başkanlarıyla bir program düzenledi. Programa Eski İlçe Başkanları İsmet Konca, Seyit Usta, Musa Aksu, Ahmet Erkan, Hızır Yılmaz, Metin Çanak, Bahadır Yavuz, Bahadır Yavuz, Perihan Saylam katıldı. Eski İlçe Başkanı ve 2014 Yerel seçimlerinde Belediye Başkan Adayı olan son konuşmacı Hızır Yılmaz’ın sözleri CHP’nin sahada güçlü olacağının işareti oldu. 

Hızır Yılmaz: Biz kavgacı bir partiyiz. Yıllarca parti içerisinde birbirimize karşı kavgalar verdik. Belki ilk defa verdiğimiz kavgaların meyvesini toplayacağız. Bir olacağız. Türkiye Cumhuriyeti’ni yıkmak isteyenlere karşı kavgacı ruhumuzu birleştireceğiz. Meydanlarda olacağız. 

Etkinlikler son buldu derken, CHP Beykoz İlçe Başkanlığı 10 Ocak Gazeteciler Günü dolayısıyla basını buluşturdu. Ardından Başkanlık Sistemine Hayır diyeceklerini açıklayan Saadet Partisi’nin Beykoz İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti.

Başkanlık Sisteminin 339 oy ile oylanması sonucu referanduma gideceği resmiyeten kesinleşirken, CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan ayağının tozuyla İncirköy’e gitti. Kahvede halk ile buluşan Taştan, ”Beykoz’da hayır için birlik Platformu oluşturacağız. Bunun için de Saadet Partisi var, Büyük Birlik Partisi var, DSP var, Vatan Partisi var. Her kim hayır diyorsa bizim kapımız açık. Hiçbir mazeretimiz artık kalmadı. Ben Ahmet’i sevmiyorum, yan yana yürümem. Bitti artık o devir. Yürüyeceksin kardeşim” ifadelerini kullandı.

Hızını kesmeden çalışmalarına devam eden Mahir Taştan ve CHP Beykoz örgütü, Yenimahalle’de kahve toplantısı gerçekleştirdi. Mahir Taştan Yenimahalle’den şöyle seslendi.

”Yenimahalle’de herkesin hayır demesi için seferber olma dönemi geldi. Başka çıkışımız, başka şansımız, başka yolumuz yok. Bir aileden 1 kişi sahada olsun diğerleri evde otursun dönemi bitti arkadaş. Hep beraber el birliğiyle kaç tane eve gidebilirsek, kaç kişinin bu olumsuzluktan, bu düşmanlıktan döndürebilirsek başarırız arkadaş.” 

Geçtiğimiz aylarda bel fıtığı ameliyatı olan şimdi ise sokaklardan ayrılmayan Mahir Taştan ve ekibinin emekleri ”Hayır” cephesinin en büyük mihenk taşı olmuş durumda.