15 Aralık 2020 16:03

CHP Beykoz’da tepki büyük: İstifalar başladı!

Uzun süredir gündemde olan CHP Beykoz İlçe Başkanlığı’nda sular durulmuyor. İstifalar başladı.

CHP Beykoz’da tepki büyük: İstifalar başladı!

CHP Beykoz’un bilindik isimlerinden 40 yıllık partili Adnan Güner partisinden istifa etti. Geçtiğimiz günlerde Beykoz Aktüel Haber’e konuşan Adnan Güner oldukça duygulu açıklamalar yaparak teşekkür etmişti.

İstifalar bununla da sınırlı değil

CHP Beykoz’un eski Meclis Üyelerinden ve İlçe Başkan Yardımcılarından Adnan Güner’in istifa edeceği duyumu gündeme bomba gibi düşmüştü. Ardından Beykoz Aktüel Haber’e açıklama yapmayı uygun gören Güner, çarpıcı açıklamalarda bulunmuştu.
İlgili haber: Adnan Güner gemileri yaktı

İYİ Parti İl Başkanı rozet takacak

Cumhuriyet değerlerinden ve Atatürk çizgisinden vazgeçmeyeceğini belirten Adnan Güner İYİ Parti’ye geçiyor. İYİ Parti’nin Rüzgarlıbahçe’de bulunan ilçe binasında gerçekleşecek törene İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’da katılacak.

Yüzlerce istifa var

İlçede ki yönetim anlayışından rahatsız olan aktif görevde ki birçok isim görevlerinden istifa etmeye hazırlanıyor. Bunun dışında başta Yenimahalle olmak üzere bazı Mahallelerde ise E-Devlet üzerinden istifaların gerçekleşmeye başladığı belirtildi. İstifaların dışında CHP Beykoz’da 400’e yakın yeni üye girişi de gerçekleşti.

2 Milletvekili görevlendirildi

Edinilen bilgilere göre CHP Genel Merkezi Beykoz ile ilgili harekete geçti. Beykoz Aktüel Haber’in edindiği bilgilere göre bazı konular Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ve Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı’ya aktarıldı. Beykoz ile ilgili istişareler sonucunda olayları yakından takip etmesi için 2 Milletvekilinin görevlendirildiği ifade edildi. Örgütten sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı’nın bu yükü taşıyıp taşımayacağı ise merak konusu oldu.

Yine edinilen bilgilere göre CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu durumdan çok rahatsız. Kaftancıoğlu’nun yakın çevresine, ‘’Biz AKP ile dişe diş mücadele ederken, kimsenin yükünü taşıyamayız. Herkes işini hakkıyla yapacak’’ dediği ileri sürüldü.