• Mücahit Ak – Yiyin beyler yiyin!

 • 28 Ocak 2019 15:52

  CHP Beykoz’da Neler Oluyor?

  Cumhuriyet Halk Partisi’nin Beykoz Belediye Başkan Adayı, Beykoz’un sevilen siması Coşkun Tosun oldu. Peki CHP Beykoz’da neler yaşanıyor?

  Cumhuriyet Halk Partisi’nin Beykoz Belediye Başkan Adayı, Beykoz’un sevilen siması Coşkun Tosun oldu. Peki CHP Beykoz’da neler yaşanıyor?

  CHP Genel Merkezi’nde PM ve MYK toplantıları oldukça uzun sürerken, bol bol tartışmalara da sebep oldu. Gece yarısında CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu istifa açıklaması yayınlarken, Beykoz Aktüel Gazetesi’nin edindiği bilgilere göre Kaftancıoğlu’na destek veren 2 Genel Başkan Yardımcısı’da istifa aşamasına geldi fakat kriz çözüldü. 

  CHP Eski İl Başkanı Cemal Canpolat’ın yeniden İl Başkanlığı’na ışık yakmasıyla beraber, CHP İstanbul Adayı Ekrem İmamoğlu ve Milletvekili Erdoğan Toprak Kaftancıoğlu’nu ikna etmeye çalıştı. İl Yönetimi ve ilçelerin de baskısıyla istifasını geri çeken Kaftancıoğlu’nun, Şişli, Bakırköy ve Ataşehir adaylarına tepki gösterdiği biliniyor.

  CHP Beykoz’da Neler Oluyor?

  CHP Genel Merkezi ve çeşitli il ve ilçelerde ki dağınık tabloya karşı, CHP Beykoz’da birlik ve beraberlik havası herkesi şaşırtmaya devam ediyor. İlçe Başkanı Aydın Düzgün’ün güçlü liderliği, aday adaylarının birlik ve beraberlik içerisinde ki duruşları, ciddi bir sinerji oluşturdu. Öte yandan CHP Beykoz Adayı olarak açıklanan Coşkun Tosun’a toplumun birçok kesimi açıktan destek veriyor. Önümüzde ki günlerde Çavuşbaşı ve Yenimahalle’den Coşkun Tosun’a destek açıklaması yapılacağı bilinirken; Spor Kulüpleri, Dernekler, Muhtarlar, Eski Muhtarlar, AK Parti’ye gönül vermiş ve üye olmuş birçok Rizeli ve Trabzonlu isimler de Coşkun Tosun’u destekleyeceklerini belirtiyorlar. Beykoz’da Boğazın Yargıçları taraftar grubu ise yaptığı açıklamada tüm aday adaylarına tek tek başarılar dilediklerini ifade etti. Coşkun Tosun’un eski bir Beykozspor Yöneticisi olduğu vurgulanarak ‘Aslolan Beykoz ve Beykozspor’dur’ vurgusu yapıldı. 

  CHP Beykoz’da, aday adaylık sürecinde oldukça ses getiren, toplumun birçok kesimine dokunan Gülay Demirel gibi bazı isimlerin de içinde olması beklenilen ekiplerle, CHP Beykoz’da çalmadık kapı bırakmayacak. Yine Beykoz Aktüel Gazetesi’nin ulaştığı bilgilere göre, CHP Beykoz’da sosyal medyada profesyonel bir ekiple çalışacak. Toplumu ikna eden avukatlar ve semt abileriyle beraber Beykozluluk ruhunu yansıtarak geniş kitlelere kendini anlatmaya çalışacak.

  Bir yanda 20 yıl Belediye Başkanlığı yapmış tecrübeli siyasetçi Murat Aydın, bir yanda Beykoz’u karış karış gezen ve dokunmadığı kimse kalmayan Muharrem Kaşıtoğlu, bir yanda geçtiğimiz dönem aldığı oy ve toplumda ki sevilirliğiyle sürekli gündemde kalan Bilgehan Murat Miniç, bir yanda da Beykoz’da birçok insanın tanıyıp sevdiği isim olan Coşkun Tosun…. Beykoz’da oldukça renkli bir yerel seçim geçmesi bekleniliyor.