5 Kasım 2018 15:43

CHP Beykoz’da Mimar Muammer Tonya Sesleri!

CHP Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı Mimar Muammer Tonya aday adaylığını sevenlerine ve Beykozlulara bir kez daha açıkladı.

CHP Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı Mimar Muammer Tonya aday adaylığını sevenlerine ve Beykozlulara bir kez daha açıkladı.

 

CHP Beykoz İlçe Başkanlığı’nın 9. belediye başkan aday adayı Mimar Muammer Tonya tanıtım toplantısı gerçekleştirdi. Muammer Tonya, partililere projeleri anlattı.

CHP Beykoz İlçe Başkanlığın da gerçekleşen belediye başkan aday adayı tanıtım toplantısına; İlçe Başkanı Aydın Düzgün, ilçe yöneticileri, meclis üyeleri ve aday adayları ile Mimar Muammer Tonya’nın sevenleri ve partililer katıldı.

CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün aday adaylığı tanıtım toplantısının açılış konuşmasında;  “Sizlerden ricam kim aday çıkarsa çıksın hep beraber Mart 2019 seçimlerine kadar adayımızın arkasında çığ gibi yürüyecek miyiz? Söz veriyor musunuz? Hep beraber miyiz? Bu birlik beraberliği asla bozmamalıyız sizlerden tek ricam bu. Beykoz halkını bu çileden kurtarmak zorundayızifadelerini kullanarak Başkan Aday Adayı Muammer Tonya’ya başarılar diledi.

Muammer Tonya: Tapu ve imar sorununu çözmek için adayım

Belediye Başkan Aday Adayı Mimar Muammer Tonya’nın kendisinden bahsederek başladığı konuşması ise şöyle;Şuan uygulanacak imar planları olmayan Beykoz’umuzun imar planlarını benim yapmamı ister misiniz? Bir Beykozlu olarak ilçemizin tapu ve imar planlama eksiklerini gördüm. Bu konunun üstesinden geleceğime emin oldum. Bu sebeple de göreve talip oldum. Ben herkes gibi çocuklarımıza yaşanabilir Beykoz bırakmak istiyorum. İnançla ve azimle her alanda başarıya ulaşmış bir insanım. İnsan odaklı projelerimizi Beykoz ’da hayata geçirmek için sosyal adalet için adayım. İstihdam iş olanakları yaratmak için, yaşlılar ve gençlerimiz için merkezler açmak için, turistik tesisler kurmak için adayım. Beykoz’u turizm merkezi yapmak için adayım’’ ifadelerini kullandı.

Muammer Tonya Açıklama

Sevgili İlçe Başkanım, ilçe yöneticilerim, , kadın ve gençlik kollarımızın cefakâr üyeleri, örgüt emekçilerim, sevgili sivil toplum temsilcileri, değerli basın temsilcileri, kıymetli dostlarım, yol arkadaşlarım sizleri heyecanla, coşku ve sevgi ile selamlıyorum… Öncelikle kısaca kendimden bahsetmek istiyorum. Karadenizli memur bir ailenin çocuğu olarak 1955 yılında Düzce’de doğdum ve yaklaşık 20 yıldır Beykoz’da yaşıyorum. 1962 yılında Düzce’de ilkokula başlayıp, ortaokul ve liseyi Düzce’de bitirdim. Daha sonra Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesinden, 1981 yılında MİMAR olarak mezun oldum.. İyi seviyede İngilizce bilmekle beraber, halen kendimi geliştirmeye çalışıyorum. İş hayatıma 1983 yılında İstanbul Belediyesi İmar Müdürlüğünde başladım. Burada sırasıyla Beşiktaş Şube Müdürlüğünde teknik personel, İstanbul Büyükşehir Belediyesi İmar Müdürlüğünde teknik personel, zamanın Büyükşehir Belediye Başkanı Bedrettin Dalan’ın Başkan Danışmanlığı, İmar Şefliği ve İmar Koordinatörlüğü görevlerini ifa ettim. Bu dönemde Tuzla Dericiler Organize sanayi sitesi, Perpa Ticaret Merkezi, Esenler Otogarı gibi önemli projelere katkı sağlayarak, Cemal Reşit Rey Konser salonu, Aksaray-Ferhat paşa metro projesini Başkan adına bizzat yönettim. Bu dönemde birçok seminer ve kurslara katıldım. 2004 İstanbul İmar yönetmeliğini revize ettim. Engelli vatandaşlarımız ile ilgili düzeltmeleri ve ilaveleri bizzat hazırladım. Şu an uygulanacak imar planı olmayan, Beykoz’umuzun. İmar planlarını benim yapmamı ister misiniz?

2008 yılında İBB İmar Müdürlüğünden emekli olduktan sonra, Beykoz ilçesi Cumhuriyet Halk Partisine üye olarak siyasete başladım.Bu dönemde aynı zamanda büyük firmalara imar danışmanlığı yaptım. 2013 yılında Beykoz da Yapı Denetim firması kurarak birçok hizmetlerde bulundum. Aynı dönemde Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz Belediye Meclis grubunun imar planları konusunda çalışmalarına destek oldum ve Danışmanlık yaptım. Şişli Belediye Başkanı Sayın Hayri İnönu’nun ısrarlı daveti üzerine yapı denetim firmamı devredip, imar ve planlama konularındaki tecrübe ve deneyimlerimden dolayı, tekrar memuriyete dönerek Şişli Belediye Başkan Danışmanlığı görevine başladım. Bir Beykoz sakini olarak ilçemizin tapu, imar ve planlama eksikliklerini gördüm. Bu konunun üstesinden geleceğime emin oldum. Şimdi bu göreve talibim. Evliyim. 3 çocuk babasıyım. Eşim Yüksek İnşaat Mühendisi ve A sınıfı İş Güvenliği Uzmanı. Çocuklarım üniversite mezunu, büyük kızım mimar, küçük kızım adli psikolog oğlum ise makine mühendisidir. Ben de her ana baba gibi çocuklarımıza güzel, yaşanabilir bir Beykoz bırakmak istiyorum. Sizler de böyle düşünmüyor musunuz? İnançla, azimle, çok çalışarak hedeflediğim her alanda başarıya ulaşmış bir insanım. Sosyal bir insanım, insana değer veriyorum ve önce insan diyorum. İnsan odaklı bir yaşam tarzını, Beykoz’da hayata geçirmek için; Güzel Beykoz’umuzda sosyal adalet, sosyal dağılım ve sosyal huzur için; Tüm Beykozluları kucaklamak, birleştirmek ve toparlamak için; Türkiyeliyim, Karadenizliyim, İstanbulluyum. Beykozluyum. Beykoz sevdalısıyım. Bu nedenlerle ADAYIM. …………………. İstihdam, iş olanakları yaratmak için; Üreten kadınlarımızın ihtiyacı, her mahalleye çağdaş bir kreş açmak için; Modern ve çağdaş kadın korunma evleri açmak için, Yaşlılarımıza ve engellilerimize yaşam köyü ve sağaltım merkezleri açmak için; Güçlü ve gelişmiş Gençlik Merkezleri kurarak; Spor, sosyal hayat ve sanatla gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutmak gençliğe değer katmak için, Beykoz’un tüm otantik değerlerini hayata geçirecek içerisinde ayakkabı, basma ve cam üretiminin olduğu, turistik bir cam köyü kurmak için, Bu alanlarda büyük istihdamlar yaratmak için ADAYIM. Beykoz bir turizm cenneti olmalıdır.Bunu gerçekleştirmek için ADAYIM. …..

Sokak hayvanları problemlerimizi çözmek için; Ulaşım zorluğu çeken, merkeze uzak noktalara ücretsiz ring araçları koymak için; Beykoz’umuzdaki spor kulüplerimize özel projeler ile mali olanaklar sağlamak için; Derelerimizin ıslahı ile çevrelerinde yürüyüş parkurları, etkinlik merkezleri oluşturmak için; Kent Meydanımız yok, bu ciddi bir ihtiyaçtır. Kent meydanları oluşturmak için ADAYIM… Keyifli 2.Bahar projemizle Beykozlu yaşlılarımıza sosyal merkezler oluşturmak için ADAYIM. Beykozlu hemşerilerimi ayrıştırmak için değil, birleştirmek için ADAYIM.. Sağlık Meslek Üniversitesi başta olmak üzere Beykoz’umuzu üniversite şehri yapmak için ADAYIM.. Belediyenin halkla açık iletişime geçmesini sağlamak için ADAYIM.. Halkın yüzüne kapalı kapıların açılması için ADAYIM.. Tüm kararların mahalle halkı ve mahalle muhtarları ile birlikte alınması için ADAYIM.. Ben Uzman mimarım. Beykoz’un tapu ve imar sorunlarını çözmek için ADAYIM. Evet sevgili dostlarım, ben bu sorunların çözümü için adayım. …..

Sevgili İlçe Başkanım, ilçe yöneticilerim, , kadın ve gençlik kollarımızın cefakâr üyeleri, örgüt emekçilerim, sevgili sivil toplum temsilcileri, değerli basın temsilcileri, kıymetli dostlarım, yol arkadaşlarım.. Beykoz’da huzurlu ve insanca yaşamak istiyorsak, öncelikli olarak Beykozun doğasını ve tarihsel yapısını korumalıyız. Önceki belediye başkanlarının umarsız tavrına son vereceğiz. Bunun için hep birlikte çözüm odaklı çalışmamız lazımdır. Hep birlikte çabalarımızı yükseltmeliyiz. Daha çok çalışmalıyız. Beykoz için var mıyız? ……

Kadrolarımız nitelikli ve en üst düzeyde tecrübelidir. Halka yakışan çağdaş yönetimi gerçekleştireceğiz. Beykoz İstanbul’un en önemli yaşam ve cazibe merkezi olacak, bununda mimarı hepimiz olacağız. Daha önce yaşanan kişisel çekişmeler artık bitmelidir. Beykoz, Beykoz sevdalılarının olmalıdır. Bu hedefe inanan tüm Beykozluların adayıyım. İnandık ve bu yola çıktık…

Gençlerimizin ve Kadınlarımızın yaşamaktan büyük mutluluk duyduğu ve gelişmiş bir kenti, Beykoz halkına armağan edeceğiz. Beykoz’da sosyal belediyeciliğin damgasını vuracağız. Beykoz’da ortaya koyacağımız farklı bakış açısı ve projelerimizle, Çocuklarımız gülecek, Gençlerimiz gülecek, Kadınlarımız gülecek, Emeklilerimiz gülecek, Güler yüzlü, mutlu sakinleri olan huzurun ve mutluluğun başkenti Beykoz’u birlikte inşa edeceğiz. El ele kazanacağız. Yürekten kenetlenip, omuz omuza tek ses olacağız, hep birlikte Beykoz olacağız… Benimle varmısınız? Benimle varmısınız? ……………………………

İlçe başkanımız, ilçe yöneticilerimiz, örgüt emekçilerimiz, kadınlarımız ve gençlerimizle kısacası hep birlikte 2019 yerel seçimlerinde başaran ve gülen taraf olacağız. Beykoz Cumhuriyet Halk partisi örgütünün tüm neferleri ile tek ses, tek yürek olup, kimsenin dışarıda kalmadığı bir birliktelik ile elini sıkmadığımız, duasını almadığımız Beykozlu bırakmayacağız. Halkımızın gücünü, belediyeye kazıyacağız. Ben size güveniyorum, kendime güveniyorum… Bu davanın gücüne inanıyorum. Sevgili yol Arkadaşlarım; tek başına değiliz, biz bir bütünüz, Nazım’ın dediği gibi; yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşcesine… Bu Şiarı unutmayacağız. ……… BEYKOZ DEĞİŞİR, İSTANBUL DEĞİŞİR, TÜRKİYE GELİŞİR.. 31 Mart 2019 da Beykoz bizim… 31 Mart 2019 da İstanbul bizim… Sözlerime son verirken, bu yürüyüşün ilk adımında bugün birlikte olduğumuz için hepinize sonsuz şükranlarımı, saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Teşekkürler ediyorum.