• Mücahit Ak – Yiyin beyler yiyin!

 • 15 Kasım 2019 19:15

  CHP Beykoz’da Delege Seçimine Gölge Düştü!

  Cumhuriyet Halk Partisi’nde kongre takviminin belirlenmesiyle birlikte Mahallelerde, ilçe delegeleri seçimleri yapılmaya başlandı. Seçimlere şimdiden gölge düştü!

  Cumhuriyet Halk Partisi’nde kongre takviminin belirlenmesiyle birlikte Mahallelerde, ilçe delegeleri seçimleri yapılmaya başlandı. Seçimlere şimdiden gölge düştü!

  CHP’de olağan kongre takvimi açıklandı ve 8 Kasım’da Mahalle delege seçimleri başlandı. CHP Genel merkezinin yayınladığı takvime göre 14 Aralık 2019 ve 27 Şubat 2020 tarihleri arasında ise ilçe kongreleri gerçekleşecek. Başlayan mahalle delegasyonu seçiminde Beykoz’un Göztepe Mahallesi’nde yaşananlar; iktidar partisini hukuk anlamında sık sık eleştiren CHP’de nasıl karşılanacak?

  Göztepe Mahallesi’nde yapılan delege seçimlerinde usulen İl gözlemcisi ve İlçe Yöneticisi bulunması gerekirken, bulunan İl gözlemcisi CHP İl Başkan Yardımcısı Nevzat Karataş’ın gözlemci olduğu listeye delege olarak yazılması ‘Bu mu demokrasi?’ sorularını da beraberinde getirdi.

  Göz Göre Göre Kurallar Çiğnendi!

  Yüksek Seçim Kurulu’nun ‘İlçe kongresi delege seçimleri’ kararının 8. Maddesine göre, ‘’Seçimlerde öncelikle İl ve İlçe Yöneticilerine görev verilir Görevlendirilen üyeler seçim yapmakla mükellef oldukları yerlerde delege seçilemezler’’ ifadeleri kullanılmaktadır. Göztepe Mahallesi’nde CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün’ün oğlu Volkan Düzgün’de delege olurken, listenin İlçe Başkanı Aydın Düzgün’e yakın bir liste olduğu biliniyor. CHP İl Başkan Yardımcısı Nevzat Karataş’ın ise böyle bir hatayı nasıl yaptığı, hatanın düzeltilmesi için bir şeyler yapılıp yapılmayacağı ise tartışma konusu oldu. 

  CHP’nin geçtiğimiz dönem Cumhurbaşkanı Adayı olan Muharrem İnce, mühürsüz oyların kabul edilmesiyle ilgi tepki göstermiş ve maç oynanırken kural mı değişir yorumları yapılmıştı. CHP Beykoz İlçe kongresi süreci daha başlar başlamaz yapılan uygulama ise şimdiden ilçe kongrelerine gölge düşürdü.