17 Nisan 2017 16:33

CHP BEYKOZ’DA BASMADIK YER BIRAKMADI

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi oylaması için siyasi partiler çalışmalarını yürütürken, CHP Beykoz referandum çalışmalarında azmiyle şüphesiz dikkatleri üzerine çekti.

Referandum Meclisten geçmeden önce, tüm planlamalarını yaparak ekibiyle saha çalışması yapan Mahir Taştan, nasıl güçlü şekilde sistemi anlatırız diyerek formüller üretmeye başlamıştı. Eski İlçe Başkanlarını toplayarak Basın açıklaması yapan Mahir Taştan, birlik ve beraberlik vurgusuyla saha da yerini aldı. Gençlik Kolları, Kadın Kolları, İlçe Yönetimi ve Meclis Üyeleri araziye çıkarken, adeta sahada basmadık yer bırakmadı. CHP Milletvekilleri Akif Hamzaçebi, Onursal Adıgüzel, Muharrem İnce, Gürsel Tekin,Enis Berberoğlu başta olmak üzere sahada dokunmadık vatandaş bırakmamak için gecesini gündüzünü verdiler.
 
CHP’nin Hayır blokunun en önemli gücü olduğu referandumda Beykoz’da da %46 Hayır oyu çıkması, Beykoz tarihinde görülmemiş bir sessiz çığlık olarak yerini aldı. Seçimlerin geriye çekilmesiyle önümüzde hangi seçim olacağı belki bilinmez ama ilk yerel seçimlerde CHP adeta favori konuma gelmiş vaziyette. Halkın istekleri doğrultusunda siyaset yapabilip, genel siyasetin arasında kaybolmazsa şimdiden ne kadar etkili olacağı anlaşılmaktadır.
Facebook hesabından açıklama yapan CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan şunları ifade etti.
Mahir Taştan: ”Eşit olmayan koşullarda…”
Devletin tüm imkanlarini kullanarak esit olmayan kosullarda bir secimin gölgesinde; Atatürk ve Cumhuriyet sevgisiyle, tek adam rejimine karsi üstün mücadele gösteren CHP Örgütü, tek vücut oldugunu Beykoz’da cok güclü bir iradeyle göstermistir. Saha çalismalarimizda ve Sandik Baslarinda gecit vermeyen emekci kardeslerime, Parlamenter Sistemi savunan Beykoz Halkina ve tüm örgütüme sonsuz tesekkürlerimizi sunarim. Gelecegimiz icin, cocuklarimiz icin yilmadan, dinlenmeden, mücadelemize artirarak yeniden hep birlikte devam edecegiz.

Etiketler: