17 Ekim 2018 18:10

CHP Beykoz’da Adaylığa Rağbet Yok!

CHP Beykoz’da Beykoz Belediye Başkanlığı’na Aday adayı olabilmek için sürecin sonuna gelinirken, adaylığa ilgi oldukça az oldu.

CHP Beykoz’da Beykoz Belediye Başkanlığı’na Aday adayı olabilmek için sürecin sonuna gelinirken, adaylığa ilgi oldukça az oldu.

1 Ekim ile 19 Ekim arasında Aday adaylığı başvurusu yapılacak olan CHP’de, sürecin sonuna gelinirken resmi aday adaylığı başvurusunda bulunan sayı oldukça az. 19 Ekim Cuma günü sonlanacak olan aday adaylığı sürecinde şuana kadar 3 isim başvuruda bulundu.

CHP Beykoz İlçe Başkanlığı’na gelerek Belediye Başkanlığı’na aday adaylığını açıklayan isimler; Devrim Altıntaş, Gökhan Taneri Vural ve Gülay Demirel.

Coşkun Tosun ve Mimar Muammer Tonya gibi isimlerin memurluk durumundan ötürü YSK’nın açıklayacağı takvimi takip ettikleri bilgisine ulaşıldı. Beykoz Aktüel Gazetesi’nin CHP Genel Merkezi’nden ulaştığı kaynaklara göre aday adaylığı sürecinin uzatılması bekleniliyor.

2014 Seçimlerinde 13 Aday Adayı, 2019 Seçimlerinde 3 Aday Adayı!

CHP Beykoz İlçe Başkanlığı’na 2014 yerel seçimleri için tam 13 isim aday adaylığı başvurusunda bulunmuştu. Bu isimler; Alaattin Köseler, Aydın Düzgün, Devrim Altıntaş, Prof. Dr. Hüseyin Öztürk, Şaban Tören, Sadık Arslan, Kenan Pekşen, Hüseyin Karataş, Hızır Yılmaz, Haşim Aydın, Kenan Öner, Nafiz Ünlü, İsmail Gürkan

2009 Yerel seçimlerinde AK Parti ile CHP arasında 2.700 oy farkı varken, bir seçim sonrası 13 aday adayı çıkmıştı. 2014 Yerel seçimlerinde ise AK Parti ile CHP arasında 16 bin oy farkı var ve şuana kadar 3 aday adayı çıktı.