8 Nisan 2017 16:04

CHP BEYKOZ’A SİLAHLI SALDIRI YAPILDI

16 Nisan Cumhurbaşkanlığı sistemi ve anayasa değişikliğine hayır oyu kullanacak olan CHP’nin Beykoz İlçe Örgütüne silahlı saldırı gerçekleşti.

Beykoz’da hayır kampanyası için afiş asan bir grup Cumhuriyet Halk Partisi üyesine kimliği belirsiz 2 şahıs tarafından kuru sıkı tabanca ile ateş açıldı. Şans eseri olayda yaralanan olmazken, ateş açan 2 şüpheli ve olayla ilgili olduğu iddia edilen 1 kişi kısa süre içerisinde yakalandı. Beykoz, Kavacık Mahallesi, Fatih Sultan Mehmet Caddesi üzerinde meydana gelen olay iddialara göre şöyle gerçekleşti. Gece saat 01.00 sıralarında cadde üzerinde hayır kampanyası kapsamında afiş asan bir grup Cumhuriyet Halk Partisi üyelerine 35 AZ 834 plakalı otomobil içerisinde bulunan 3 şahıs tarafından ateş açıldı. Şans eseri açılan ateş sonucunda kimse yaralanmazken şüpheliler olay yerinden kaçarak kayıplara karıştı. Şahısların kaçtığını gören partililer otomobilin plakasını alarak durumu polis ekiplerine haber verdi. İhbar üzerine harekete geçen ekipler kısa süre içerisinde 35 AZ 834 plakalı otomobili durdurarak 2 şüpheliyi ve olayla ilgili olduğu iddia edilen 3 kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınan 3 kişi ifadeleri alınmak üzere Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Bir grup CHP üyesi olayın ardından afiş asmaya devam ederken, İlçe Başkanı Mahir Taştan, CHP İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanı Kenan Otlu, Meclis Üyeleri Aydın Düzgün, Deniz Yıldız, Kerem Ersin, İlçe yöneticileri ve Partililer Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün yolunu tuttu. Plakası alınan araç Emniyet Müdürlüğünde bildirilerek işlem başlatıldı. Şüpheli şahıslar ifade verdikten sonra serbest kaldı. Konu duyulur duyulmaz olay yerine giden Beykoz Aktüel Gazetesine açıklama yapan Mahir Taştan şunları ifade etti.
Pankartları ve bayraklarımızı asarken, gece saat 01.00 sıralarında bir araç yanımızdan 3 kere geçerek bizi tahrik etmeye çalıştı. Biz tacizlere kapılmamaya çalışarak aracın geçmesini seyrettik. Ancak aracın üçüncü geçişinde içindeki şahıslar tarafından üzerimize 2 el ateş açıldı. İnsanlar bir twit attı diye cezaevlerine atıldı. Eleştirdi diye mahkum oldular. Bu akşam burada 2 el ateş edildi. Allah korusun can kaybı veya yaralanma da olabilirdi. Şüpheli kişiler ifadelerini verdiler ve ellerini kollarını sallayarak çıktılar. Adalet bu mu?” diye sitem etti.