8 Nisan 2017 16:04

CHP BEYKOZ SALDIRGANI YENİDEN GÖZALTINDA

CHP’liler Beykoz İlçe Başkanlığı’nda saldırının ardından basın toplantısı düzenledi. Gece saat 01.00 sularında CHP Beykoz üyelerine yönelik gerçekleştirilen silahlı saldırı protesto edildi.

Beykoz İlçe Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenleyen CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat’a, CHP milletvekilleri Barış Yarkadaş, Gamze Akkuş İlgezdi, Onursal Adıgüzel, Oğuz Kaan Salıcı, CHP Üsküdar İlçe Başkanı Erdoğan Altan, Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan ve Maltepe İlçe Başkanı Zeynep Babacan eşlik etti.

Basın toplantısına dün gece saldırıya uğrayan gençler de katıldı.  Basın toplantısında konuşan CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, “Biz Gandhi’nin yöntemini izleyeceğiz. Ne yaparlarsa yapsınlar demokratik ve barışçıl mücadeleden vazgeçmeyeceğiz. Bizi kamplaştırmayı başaramayacaklar” dedi. Öte yandan saldırıya uğrayan gençler de yaptıkları açıklamada “mücadeleden vazgeçmeyeğiz” dedi.

Yarkadaş: “İktidar saldırıları kınamıyor.”

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş da sosyal medya hesabından yeni bir bilgiyi paylaştı. Yarkadaş,”Arkadaşlarımıza saldıran üç kişi savcılık tarafından yeniden gözaltına alındı ve sorgulamalarına başlandı” ifadesini kullandı.

Yarkadaş, Beykoz’da gerçekleşen saldırıdan iktidarı sorumlu tuttu.

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, “İktidar HAYIR oyu verenlere yönelik saldırıları teşvik ediyor. Bu saldırılardan sonra bıyık altından gülümsüyorlar” dedi.

Yarkadaş, Beykoz’da CHP’lilere yönelik saldırıya şu tepkiyi gösterdi:

“Gece saat 01.30 sularında HAYIR afişi ve pankartı asan CHP Beykoz İlçe Bşk. Mahir Taştan ve arkadaşlarımıza bir araçtan üç el ateş edildi.

Beykoz Kavacık mevkiinde gerçekleşen saldırı esnasında arkadaşlarımız içinden ateş edilen aracın plakasını Emniyet Müdürlüğü’ne bildirdi.

35 AZ 834 plakalı aracın içinden ateş açıldığını tespit eden arkadaşlarımız, durumu polise bizzat giderek de anlattı.

Polis araçta bulunan üç şüpheliyi kısa bir süre sonra gözaltına aldı. Şüphelilerin üzerinde bir adet kuru sıkı tabanca çıktı.

“YAŞANANLARIN SORUMLUSU…”

Saldırının da bu silahla yapıldığı anlaşıldı. CHP İlçe Başkanımız Mahir Taştan, Gençlik Kolları Başkanımız Kenan Otlu, Meclis Üyelerimiz Aydın Düzgün, Deniz Yıldız ve Kerem Ersin ile bir grup partilimiz saldırganlardan şikayetçi oldu. Ancak ne yazık ki; her üç saldırgan da ifadelerinin ardından savcı tarafından serbest bırakıldı. Gece yapılan saldırı gösterdi ki; yaşananların sorumlusu İktidarın çatallı ve zehirli dilidir.

HAYIR oyu verenleri ‘terörist’ , ‘vatan haini’ , ‘şeytan’ ve benzeri tanımlarla hedef gösteren iktidar, bu saldırılara çanak tutmakta ve adeta teşvik etmektedir. Türkiye’nin değişik yerlerinde yapılan saldırılara karışan kişilerin serbest bırakılması ise saldırganları cesaretlendirmektedir. İktidar, bu saldırıları bugüne dek bir kez olsun bile kınamamıştır.

Bu da İktidarın saldırılardan hiçbir rahatsızlık duymadığının göstergesidir. HAYIR oyu verenlere yönelik baskılar devlet eliyle sürerken halk adeta mengeneye alınıyor. Ancak ne yaparlarsa yapsınlar; halkımız tek adam rejimine ve cumhuriyetimizin ortadan kaldırılmasına izin vermeyecek.

Bu tür saldırıları teşvik eden, saldırı sonrası bıyık altından gülümseyen iktidar mensupları ise tarih önünde utançla anılacak.!”