14 Mart 2017 14:20

CHP BEYKOZ GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ

Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan son günlerde yaşanan bir kaç olayla ilgili basın açıklaması yaptı. Meclis Üyeleri ve İlçe yöneticileri katıldı.

Ortaçeşme Meydanı’nda CHP Beykoz İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen ve Yalova Milletvekili Muharrem İnce’nin katıldığı hayır mitingi sonrası yaşananlarla ilgili AK Partiye çağrıda bulundu. Taşkınlığa sebep olanlara gereği neyse yapılsın ifadelerini kullandı.CHP İlçe Başkanı Mahir Taştan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş’ın açıklamalarıyla ilgili de konuştu. Taştan, “Muhatap olması gereken ben değilim üst mercilerimdir”
Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan’ın, Kavacık’taki İlçe binasında yerel basına yaptığı açıklama şu şekilde: ifadelerini kullandı.

Ne bizim ahlakımıza yakışır ne de onurumuza”
TBMM’de gündeme gelen 18 maddelik anayasa değişikliği halk oylamasına sunulduğu günden beri AKP çamur at izi kalsın kampanyası yapıyor. Hayırcıları; FETÖ’cü olmakla PKK’lı olmakla suçluyorlar. Lokalde de bu tür karalama kampanyalarına devam ediyorlar. Nedir bu karalama kampanyaları? Yandaş bir ulusal gazetenin ilçe başkanlığı adına para topladığımızı haber yaparak, yoğun çalışmalarımıza gölge düşürmek için mücadele içerisinde olduklarını görüyoruz. Biz siyasi bir partiyiz tabi ki hesap numaramız olacak bütün siyasi partilerin hesap numarası var. Üyelik aidatı alır, bağış alır ve bunun karşılığında makbuz kesilir katkı sağlayan kişiye verilir buda kayıtlara geçer. Bu hesap numarası isteyen herkese ulaşır. Ama basında yayınlanan bir A4 kağıdı üzerine yazılmış  yardım yazısı var. Üzerinde ne CHP logosu, ne İlçe Başkanının imzası, ne de mühür var. Bizim ilçe yönetimi olarak alınmış olan böyle bir kararımız yok. Bir kağıt parçasını hangi gerekçeyle haber sıfatına sokup yayınlarsınız. Bakın bende bugün AKP, MHP veya başka bir siyasi partinin hesap numarasını bulup boş bir A4 kağıdına iki üç satır bir şeyler yazarım. Bu çok basit ama bunu malzeme olarak kullanmak ne bizim ahlakımıza yakışır, ne de onurumuza yakışır.

İftiralarına devam ederek ahlak dersi vermeye çalışıyor
AKP Genel Başkan Yardımcısı Sayın Mustafa Ataş, ilçemizde düzenlenen bir programda partim adına, Ulu önderimiz Atatürk adına ve şahsım adına kullandığı bazı sözlerden bahsedeceğim. Sayın Ataş’ın yıllardır ağızlarına sakız olan iftiralarına devam ederek ahlak dersi vermeye çalıştığını üzülerek  izledim. Neymiş camiyi ahır yapmışız. Bahsi geçen camii İzmir Seferhisar Düzce köyündedir. İnanmayan zahmet edip namaz kılmaya gitsin ve oradaki yaşayan ahaliye öyküsünü sorsun. Bu camiyi ahır haline getiren, CHP değil, işgal sırasındaki vandallıktır. Türk nüfusunun seneler süren yokluğunda, caminin insafsızca ahır haline getirildiğini tespit eden ve bu bilgiyi Cumhuriyet Gazetesine veren, bizzat CHP’nin İzmir Müze Müdürüydü. 1936’da CHP tarafından ahır haline getirildiği iddia edilen o köydeki camiyi, 1936’da CHP cami yaptı. Biraz dürüst olun ve araştırın bu söylemlerden önce, çamur atarak olmaz bu söylemler ispat ister ispat edemezseniz namert olursunuz. Normalde Sayın Mustafa Ataş’ın  silsile yoluna baktığımız zaman benim muhatabım değildir. Muhatap olması gerekenler benim üst mercilerimdir. Ama benim şahsıma yönelik bir sataşma olduğu için çok kısa bir özetleme yapacağım. Sayın Ataş burada ahlaktan bahsetmiş, insanlıktan bahsetmiş. Ahlakın ölçüleri değerleri biçimleri çoktur. Tek değildir şeklinde konuştu.

“Halkı kışkırtmak için mücadele verdiklerine şahit olduk”

Cumartesi günü Sayın Muharrem İnce’de taraf olduğu tercihi anlattıktan sonra bahsi geçen görüntülerdeki sıfatını koyamadığım provokatör kişiler gelip ağza alınmayan küfürlerle, tahrik edici ses yükseltmelerle Muharrem İnce’yi dinlemeye gelen taraf olan halkı kışkırtmak için ellerinden geldiğince mücadele verdiklerine hep beraber şahit olduk ifadelerini kullandı.

“Birilerinden talimat mı aldılar?”

Bu sıfatını koyamadığım kişiler Milletvekilimiz Muharrem İnce’nin konuşması başlamadan evvel, Akbaba istikametine doğru gidiyorlardı. Neden o sırada müzik çalmayıp video çekmeyip o istikamete doğru gittiler? Ne oldu da geri dönüp müzik açma ve video çekme ihtiyacı duydular? Birilerinden talimat mı aldılar? Cumartesi günü görüntülerini izlediğimiz AKP’li provokatörlerin yaptıklarıyla, Almanya’nın Hollanda’nın ve diğer Avrupa ülkelerinin, ülkemizin bakanlarına yaptıkları provokatörlükle arasında ne fark var? Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Hollanda ve Almanya ile düştüğü bu kötü durum kabul edilemez. Buradan hükümete bende sesleniyorum… Hollanda ile olan ilişkilerin biran evvel askıya alınması, Almanya’nın incirlik üssündeki askerlerinin derhal boşaltılması gereklidir. Bu yaptırımı uygulayacak hükümetin bizlerde destekçisi olacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.” 

“Provokatörler bulunsun ve gereği yapılsın”

Şimdi ben AKP İl Başkanını, Beykoz ilçe başkanını ve AKP’li Beykoz belediye başkanını göreve davet ediyorum. Bu videodaki şahıslar kimse, bu provokatörler kimse bulsunlar ve gerekeni yapsınlar. Kendinize yapılmasını istemediğiniz bir şeyi başkasına yapmayın, yaptırmayın ifadelerini kullandı.

Etiketler: