21 Aralık 2021 22:17

CHP Beykoz Belediyesi’nde ne yapıyor?

Beykoz Belediyesi’nin CHP’li Meclis Üyelerini mercek altına aldık.

CHP Beykoz Belediyesi’nde ne yapıyor?

Cumhuriyet Halk Partisi 2019 yerel seçimlerinde Beykoz Belediyesi’nde 11 tane Meclis Üyesiyle temsil vaziyetinde görev alıyor.

Spor Kulübü başkanlarından eski muhtarlara kadar oldukça renkli bir Meclis Üyesi grubuna sahip olan CHP, 3 kadın meclis üyesiyle %30 kadın temsil oranıyla da dikkat çekiyor.

Bizlerde Beykoz Aktüel Haber olarak alfabetik sıraya göre CHP’li Meclis Üyelerini ve çalışmalarını değerlendirdik.

Aydın Habil

2 dönemdir Belediye Meclis Üyesi. Aslen Ordulu ve hemşehri kitlesi tarafından oldukça sevilen bir isim. Aynı zamanda esnaf olan Aydın Habil, sokaktan gelen siyasetçilerden biri. Grup Başkanvekilliği  görevinde bulunan Habil, genç yaşına rağmen tecrübe kazanmış bir siyasi olarak dikkat çekiyor.

Bahar Doğru

Aslen Tokatlı olan Bahar Doğru, Tokatköy Mahallesi’nde ikamet ediyor. Geçmiş dönem CHP Beykoz İlçe Yöneticisi olan Doğru, İlçe Başkanlığının kontenjanıyla Meclis Üyesi olmaya hak kazandı. Partinin saha çalışmalarında aktif yer alan Bahar Doğru, Belediye Meclisi’nde ettiği muhalefetle dikkatleri üzerine çekiyor.

Cemal Sataloğlu

Aslen Malatyalı olan Cemal Sataloğlu İBB ve Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi olarak görev yapıyor.

Cemal Yavuz

Aslen Rizeli olan Çavuşbaşı ve Kavacık başta olmak üzere oldukça geniş kesimde tanınan Cemal Yavuz, teknik donanımıyla dikkat çekiyor. Belediye Meclisi’nde imar planları ve teknik konularla ilgili yapmış olduğu konuşmalarda asla yalanlanamayan Yavuz, vatandaşa da güven veriyor. Ayrıca Beykoz Belediyesi’nin yapmış olduğu güzel çalışmaları da takdir eden Cemal Yavuz, partiler üstü tarzıyla bir ağabey olarak benimseniyor.

Gülay Demirel

CHP İBB ve Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi olarak görev yapıyor. Aynı zamanda BEDES Başkanı olan Gülay Demirel, Beykoz’da girmedik mahalle, dokunmadık yürek bırakmadı. Aile, kadın ve eğitim konularında büyük bir seferberlik başlatan Demirel, Beykoz’un en etkin derneklerinden BEDES’in Başkanı.

Gülsüm Yılmaz

Aslen Ordulu olan ve Çiğdem Mahallesi’nde ikamet eden Gülsüm Yılmaz, partinin emektarlarından. Parti tabanı ve mahallesinde oldukça sevilen Yılmaz, hanımefendi kimliğiyle tanınıyor.

Recayi Çelik

Aslen Ardahanlı olan ve Yenimahalle’de ikamet eden Recayi Çelik, DSP Beykoz Belediye Başkan Adaylığında bulunmuştu. Beykoz Yenimahallespor Başkanlığı da yapan Çelik, bu dönem Meclis Üyesi oldu. Başta spor kulüpleri olmak üzere, Beykoz’un birçok sorunuyla ilgilenen Çelik, Beykoz siyasetine renk katan isimlerden bir tanesi.

Suat Yıldız

Aslen Ardahanlı olan Suat Yıldız, geçtiğimiz dönem Kavacıkspor Kulübü Başkanı. Belediye Meclisinde pek konuşmayan Suat Yıldız, toplumsal konulara ve sorunlara oldukça uzak bir isim olarak beklentileri karşılayamadı. Kavacık’ta ciddi potansiyeli olan Yıldız’ın önümüzdeki süreçte atağa geçmesi bekleniyor.

Süha Pekkip

Eski Akbaba Muhtarı ve eski DSP Beykoz Belediye Başkan Adayı. Oldukça güzel hitabetiyle bilinen Pekkip, Akbaba başta olmak üzere Beykoz’un köylerinin sorunlarını sık sık mecliste dile getiriyor. Beyefendi kişiliğiyle bilinen Pekkip; üslubu, tarzı ve olgunluğuyla Belediye Meclisinin ağabeyi olarak konumlandırılıyor.

Şefik Yavuzyılmaz

Muhtarlıktan Meclis Üyeliğine geçiş yapan Şefik Yavuzyılmaz, İncirköy Mahallesi’nde sevilen bir isim. Belediye Meclisinde fazla konuşma yapmayan Yavuzyılmaz’ın, potansiyelini harekete geçirmesi bekleniyor.

Temel Karadeniz

Aslen Giresunlu olan ve Fatih Mahallesi’nde ikamet eden Temel Karadeniz’de bu dönem ilk defa Meclis Üyesi olan isimlerden. CHP Beykoz’da uzun yıllar ilçe yönetiminde görev yapan Karadeniz, parti içi kongrelerin etkili isimlerinden. Hem Beykoz’da belirli bir taban oluşturan Karadeniz, hem de Giresun eşrafında bilinen isimlerden bir tanesi. Beykoz Belediyesi’nde etkin muhalefet yapan Karadeniz, ilk döneminde farkındalığını ortaya koydu. Karadeniz, CHP Grup sözcülüğü görevini üstleniyor.