13 Ocak 2017 21:59

CHP BEYKOZ: BELEDİYE SINIFTA KALDI

Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı 10 Ocak Gazeteciler Günü münasebetiyle yerel basına kahvaltı verdi.

Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı, Gül Restaurant’ta yerel basına kahvaltı verdi. Programa CHP İlçe Başkanı Mahir Taştan, İlçe Yöneticileri, Meclis Üyeleri ve Yerel Basın mensupları katıldı. Burada açıklama yapan Taştan, ”Özellikle bu dönemde gazetecilik yapmak zor iş. Kaleminiz tarafsız, ufkunuzun geniş olmasıyla 10 Ocak Gazeteciler Gününüzü kutlarım” dedi.

Yerel gündemi de masaya yatıran Taştan şunları söyledi.

”Yaptığı hizmet ve konumu belli olan, çay satan bir işletme olan BEYTAŞ’a 18 Trilyon aktarılmasının temel gerekçesi nedir? Bu firma çalışmıyor mu? Neden bu kadar zarar ediyor? Belediyenin farklı alanlarda hizmet olarak sunması gereken para, neden bir Restaurantın borçlarına gidiyor? Bu mekanda yenilenlerin, içilenlerin parası ödenmiyor mu? Biz dedik ki, BEYTAŞ’ın işletmesini beceremiyorsanız CHP olarak bize bırakın, biz zararı kapatıp kar yapalım ve belediyeye parayı aktaralım dedik. Bizler Bölge İdare Mahkemesi’ne davamızı açtık.”

Beykoz Belediye Meclisi’nde verilen önergenin Başkan Çelikbilek tarafından okutulmadığını söyleyen Taştan ”Sorularımızın cevaplandırılmasını istedik fakat okunmayarak kamuoyundan gizlenmiştir” dedi. Ardından yağan karların sokakları kapatmasından bahseden Taştan, ”Gerek sokakta gerek sosyal medyada konuşulanlar ortada. Beykoz Belediyesi karla mücadelede sınıfta kalmıştır. Bildirdiğim birkaç sorun bile halledilemedi. Hizmete dayalı Belediye anlayışından uzaklaşıldığı görülüyor. Çöpler toplanmamış. Acaba yaşanan bu sıkıntılar tecrübeli Belediye Başkan Yardımcısı Hanefi Dilmaç’ın istifasından mı kaynaklanıyor diye de sormaktan alıkoyamıyoruz kendimizi.”

Hanefi Dilmaç’ın istifasıyla ilgili sorulan sorular üzerine, en doğru açıklamayı Hanefi Dilmaç’ın yapması gerektiği söylendi. Programın ardından hatıra fotoğrafı çekildi.