24 Eylül 2018 00:08

CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Belirlendi mi?

En yetkili isim CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu konuştu. CHP’nin İstanbul ve Beykoz Belediye Başkan Adayı belirlendi mi?

En yetkili isim CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu konuştu. CHP’nin İstanbul ve Beykoz Belediye Başkan Adayı belirlendi mi?

Beykoz Aktüel Gazetesi’nin ulaştığı kulis bilgilerine göre, CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin parti içinde ki gücü ile CHP’nin İstanbul Adayı olacağı yönünde bilgileri edinildi. 2. Mustafa Sarıgül örneği olur mu yoksa İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday yapılır ve parti içi liderlik iddiaları son mu bular bilinmiyor!

Yavaş yavaş kulisler hareketlenirken CHP Genel Başkanı iddiaları doğrularcasına bir açıklama yaptı. Kemal Kılıçdaroğlu, ‘’Yerel seçimde Muharrem İnce ile birlikte çalışırım. O da CHP’li, partisi için mücadele eder. Cumhurbaşkanlığı seçiminde elinden geleni yaptı, performansı da başarılıydı’’ ifadelerini kullandı.

Muharrem İnce İBB Başkanlığı’na Aday Yapılır Mı?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ‘’Muharrem İnce’yi İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne aday gösterir misiniz’’ sorusuna da cevap veren Kılıçdaroğlu, ‘’İster mi bilmiyorum. Beklentisi nedir onu da bilmiyorum. Kendisinin geleceğine yönelik kararı ben tek başıma alamam ama arkasında ‘başarı hikayesi’ olan biriyle İstanbul’u mutlaka alacağız’’ ifadelerini kullandı. Genel Başkan Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce’yi tanıtırken ‘’arkasında başarı hikayesi var’’ diye tanıtmıştı.

Beykoz Belediye Başkan Adayı Belirlendi mi?

Yerel seçim süreci Beykoz’da başlarken CHP’nin adayının da kim olacağı şimdiden tartışma konusu oldu. CHP’nin en yetkili ismi Kemal Kılıçdaroğlu, ‘’Bazı il ve ilçelerde Belediye Başkan adaylarımızı şimdiden belirledik ve çalışmaya başladılar’’ ifadelerini kullandı. Belirlenen ilçeler arasında Beykoz’un olup olmadığının merak konusu olması üzerine Genel Başkan Kılıçdaroğlu, ‘’Belirlediğimiz adaylar şuanda CHP’nin olmayan bazı ilçeler ve illerde’’ cevabını verdi.