19 Kasım 2020 20:25

CHP Beykoz bir aileye teslim mi?

CHP Beykoz İlçe Başkanlığı’nda hareketli günler yaşanıyor. İlçe örgütü, Cumhuriyet Halk Partisi’nin bir aileden daha büyük olduğunu ifade ederek tepki gösteriyorlar.

CHP Beykoz bir aileye teslim mi?

Beykoz Belediyesi ile güzel ilişkileriyle bilinen ve geçmiş dönem Belediye Başkanlarından Yücel Çelikbilek’in ‘’Benim adayım’’ diye hitap ettiği, AK Parti ile ayrı bir ‘’hukuku’’ olan İlçe Başkanı Aydın Düzgün, yapmış olduğu uygulamalarla tartışma konusu olmaya devam ediyor.

CHP örgütü bir yana, Doğru ailesi bir yana!

CHP’li Üyelerin iddialarına göre CHP Beykoz İlçe Başkanlığı Doğru ailesinin (Kamil Doğru-Bahar Doğru) kontrolü altında. İddialara göre İlçe Başkanı Aydın Düzgün, önemli ve özel programlara sadece bu aileyi davet ediyor. Doğru ailesinin hızlı yükselişi ise bir o kadar dikkat çekici.

CHP’nin mevcut Meclis Üyesi Bahar Doğru İlçe Yöneticisi yapıldığında eşi Kamil Doğru ise Tokatköy Mahalle Başkanlığı’na atanmıştı. Akraba ilişkilerini her zaman eleştiren CHP Beykoz yönetimi bununla da sınırlı kalmadı. Bahar Doğru Meclis Üyeliğine taşınırken, eşi Kamil Doğru ise İlçe Yönetimine alındı. Üstelik Bahar Doğru’nun Meclis Üyesi olması için Başkan Aydın Düzgün, yılların dostu Adnan Güner’i de bir çırpıda sildi.

CHP İstanbul İl Yöneticisi sitem etti

Konu ile ilgili üstü kapalı bir şekilde sitem ettiği ifade edilen CHP İstanbul İl Yöneticisi Esengül Yılmaz, ‘’İlçe Başkanı herkese eşit olur, bir kişinin peşinden gitmez! Hep onu ön plana çıkarmaya çalışmaz! Sadece onun direktifiyle ‘Bu iyidir’ ya da ‘Bu kötüdür’ diyerek, üye ayrımı yapmaz! Kısacası herkes ilçe başkanı olamaz, o ağırlığı taşıyamaz! Ne mutlu sosyal demokratlıktan gelme ve sonradan CHP’li olmayan Başkanlara…” ifadelerini kullandı.

Cemal Sataloğlu topun ağzında!

Beykoz Belediyesi’ni denetleyen İBB ve Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi Cemal Sataloğlu, yapmış olduğu etkin muhalefetle partililerin gururu olmuş, Beykoz’da çok sayıda kişiden de tebrik telefonları ve paylaşımları almıştı. Muhalefet etmeyen ve muhalefet eden isimleri hedef tahtasına koyduğu iddia edilen İlçe Başkanı Aydın Düzgün, vefasızlıkla suçladığı Sataloğlu’nu bir sonra ki dönem denetime yazdırmamaya kararlı.  CHP’li Düzgün’ün, denetim kuruluna Temel Karadeniz ya da Bahar Doğru isimlerinden birini yazacağı ifade edilen bilgiler arasında.

Meclis Üyesi ve Partililer sitem ediyor!

İlçe Başkanı Aydın Düzgün tarafından yapılan adaletsiz uygulamalara partililer ve Meclis Üyeleri ses yükseltti. CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel’i sosyal medya hesabından hedef alan ve partilerinde satılık isimler olduğunu iddia eden bir Meclis Üyesine ses çıkarmayan Aydın Düzgün, kendisiyle ilgili ima yollu dahi paylaşım yapanları disipline sevk ediyor. Bazı partililer, ‘’Cumhurbaşkanı bile damadından vazgeçti Aydın Düzgün bir aileden vazgeçemiyor’’ ifadelerini kullanarak tepki gösterdiler. Öte yandan CHP Beykoz’un ağır toplarından Doğan Kaya, Dursun Çavuşoğlu, Adnan Güner gibi isimler ise Düzgün’le aralarına mesafe koydu. Aydın Düzgün’e sahip çıkan isimler ise sadece işe giren isimler ve işe girme umudunu koruyanlar oldu.

Sorumsuzluğun kitabını yazıyor

Toplu ortamlarda maske takmayarak korkusuz  olduğunu zanneden İlçe Başkanı Aydın Düzgün, 38 İlçe Başkanının maske taktığı görüşmelerde yine maske takmayarak partisini zor durumda bıraktı. Onlarca insanın maske taktığı ve basına demeç verdiği kadraja yansıyan görüntü ise tepki çekti. Koronavirüsten ve virüsü yaymaktan korkmayan Düzgün’ün aslında virüsten daha tehlikeli olup olmadığı ise tartışma konusu oldu.

Ekrem İmamoğlu’ndan Aydın Düzgün’e kırmızı kart!

Uzun süren sessizliğini CHP Beykoz’un ticaretle anılması sonrası bozan Aydın Düzgün’e bir kırmızı kartta İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan gösterildi. Beykoz Aktüel Haber’in edindiği bilgilere göre; İBB’yi skandala sokan birçok işin arkasından Beykoz’un çıkması çizmeyi taşırdı. Edinilen bilgilere göre, İBB’de ki Genel Müdürlerin sık sık aranması, en son  yaşanan bazı gelişmelerden sonra bardak taştı. Beykoz Aktüel Haber’in edindiği bilgilere göre, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Genel Müdürlerine bu kişinin telefonlarına çıkılmayacak talimatı verdiği ifade edildi.