4 Aralık 2018 12:28

CHP Beykoz Adayı Ne Zaman Açıklanacak?

31 Mart yerel seçimlerinin yaklaşmasıyla birlikte, CHP’nin Beykoz Belediye Başkan Adayı da merakla bekleniliyor.

31 Mart yerel seçimlerinin yaklaşmasıyla birlikte, CHP’nin Beykoz Belediye Başkan Adayı da merakla bekleniliyor. 

Siyasi Partiler Türkiye’nin birçok şehri ve ilçelerinde adaylarını açıklarken, İstanbul ve ilçeleri için özel önem veriliyor. AK Parti’nin İstanbul ve ilçelerinde ki adaylar %75 olarak kesinleşmişken, CHP’de ise adaylar belirlenemedi. 

CHP Beykoz Adayı Ne Zaman Belirlenecek?

Beykoz Aktüel Gazetesi’nin ulaştığı bilgilere göre, CHP İstanbul’da önümüzde ki hafta adaylarını açıklamaya başlayacak. CHP’nin takvimine göre ilk açıklanacak adaylar, AK Parti’nin açık ara kazandığı belediyelerin adayları olacak. (Sultanbeyli gibi) AK Parti’nin Beykoz Adayı’nı 22 Aralık’ta açıklaması beklenilirken, CHP ise edindiğimiz bilgilere göre 29 Aralık tarihinde açıklayacak. Belediyesi AK Parti’nin elinde olan ama CHP Genel Merkezi’nin kazanacaklarını inandıkları Belediyeler 25-29 Aralık arasında açıklanması bekleniliyor. (Beykoz, Üsküdar, Eyüp, Çekmeköy, Ümraniye)
3. aşamada ise Belediyesi CHP’de olan yerlerin adayları açıklanacak. Bu sürecin oldukca sancılı geçmesi beklenilirken, gözler de Beykoz’a çevrildi. 

Hangi Adaylar Ön Planda?

Beykoz’da kimin aday olacağı merak konusu olurken, aday adayları hızla çalışmalarına devam ediyor. CHP Beykoz Aday Adayları arasında Coşkun Tosun sosyal tabanda ve Doğu Karadenizli hemşehrilerinden aldığı destekle ön plana çıkıyor.
 
Hayata geçirdiği projelerle ve güçlü liderliği ile ön plana çıkan Gülay Demirel, hemen hemen yapılan her anketten birinci çıktı. Yaklaşık 100 kişilik bir ekiple çalışmalarını yürüten Demirel, dikkatleri üzerine çekiyor. 

Mesleki kimliğiyle ön plana çıkan Mimar Muammer Tonya‘nın da adı Belediye Başkan Adaylığıyla anılmaya başladı.