18 Haziran 2018 16:58

CHP Beykoz 24 Haziran İçin Kararlı!

Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı’nın düzenlemiş olduğu bayramlaşma programına yaklaşık 1.000 kişi katıldı.

Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı’nın düzenlemiş olduğu bayramlaşma programına yaklaşık 1.000 kişi katıldı.

  
Rüzgarlıbahçe Asr-ı Mekan’da gerçekleşen bayramlaşma ve dayanışma gecesine;  CHP Genel Sekreteri Akif Hamzaçebi, İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Milletvekili Adayları Prof. Dr. İbrahim Kabaoğlu ve Oktay Aksu, Muhtarlar Birliği Başkanı Hüsnü Kolcu ve Muhtarlar, Meclis Üyeleri, STK Başkanları ve partililer katıldı. Eski Gençlik Kolları Başkanı Ege Ercan‘ın sunumuyla başlayan programa yaklaşık 1.000 kadar davetli katıldı.
Program başlamadan önce CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün ve yönetim kurulu üyeleri tek tek misafirleri karşıladı. Eski İlçe Başkanı Mali Müşavir Mahir Taştan ve İlçe Başkanı Aydın Düzgün arasında oldukça sıcak ve samimi bir diyalog gözlemlendi. 

Göreve geldikten sonra kısa sürede başarılı çalışmalara imza aran CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün davetlilerin bayramını kutladı.
Birlik ve beraberlik temasını içeren kısa bir selamlama konuşması yapan Başkan Aydın Düzgün, ‘’Adalet için yürüdük, iktidar için koşuyoruz’’ ifadelerini kullandı. Başkan Aydın Düzgün’ün cümleleri ayakta alkışlandı.  

Konuşmasını yapmak için sahneye davet edilen Prof. Dr. İbrahim Kabaoğlu; adalet vurgulu bir konuşma yaptı. Herkesin bayramını kutlayan Kabaoğlu; “Külliye ve hükümetinin, devlet gücünü arkasına alarak OHAL ortam ve koşullarında yürüttüğü seçim kampanyası, adil seçim hakkını tümüyle ihlâl ettiği gibi muhtemelen taraftarlarının bile adalet duygusunu rencide ediyor“ ifadelerini kullandı.

Konuşmasını yapmak için sahneye davet edilen Milletvekili Adayı Oktay Aksu; “Herkesin bayramını kutluyorum. Bu bayram ülkemize ve milletimize huzurlar getirsin. Ben 2. Bölgeden aday olmak istedim. Aslen Orduluyum. Ordu nüfusu 1. Bölgede çok olduğu için bu bölgeden aday gösterildim. Sizlerle bir arada olmaktan çok mutluyum. Milletimiz artık tamam diyor“ ifadelerini kullandı.

Konuşmasını yapmak üzere sahneye davet edilen CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin; “Herkesin bayramını kutluyorum. Şimdi İbrahim Kabaoğlu hocamız, bir konuşma yaptı. Çok nazik bir insan, çok da nazik bir konuşma yaptı ama ben nazik olmayacağım. Arttık ette koktu, tuz da koktu. Hala birileri din üzerinden siyaset yaparak rant sağlamaya çalışıyor. İbadethanelerimizi de bu anlayışla kirletmeye yeltendiler. Ancak ne yaparsanız yapın artık fay hatları kırıldı. Biz bir depremiz ve şiddetini 24’ünde biz bile bilemiyoruz. Türkiye tamam diyor, bu düzeni yıkacağız“ ifadelerini kullandı.

Konuşmasını yapmak üzere sahneye davet edilen CHP Genel Sekreteri Akif Hamzaçebi herkesin bayramını kutladı. Hamzaçebi; “Zamanında emekliye, ‘2 maaş ikramiye’ dediğimizde, bize karşı çıkanlar, şimdi ateş bacayı sarınca emekliye dini bayramlarda ikramiye verme kararı aldılar. Zamanında, ‘asgari ücret 1500 lira olsun’ dediğimiz zaman, ‘bunu nereden vereceksiniz’ diyenler, sonra yarım yamalak ta olsa bizi takip ettiler. 2011 Seçimlerine giderken biz Beykoz’un bütün mahallelerini bütün köylerini adım adım dolaşırken, Beykoz’un ve Türkiye’nin tapu sorunu kalmayacak, bütün vatandaşlarımız tapusunu ve hak ettikleri imarı alacaklar sözünü vermiştik. Bize o zaman, ‘siz kimin malını kime veriyorsunuz’ demişlerdi“ ifadelerini kullandı.

BİSK Başkanı Asım Özdemir ve Beykoz Muhtarlar Birliği Başkanı Hüsnü Kolcu da selamlama konuşması yaptı. Konuşmaların sonlanması üzerine sahneye CHP zeybek ekibi çıktı.
CHP’li üyelerin zeybek oyununda coşku tavan yaparken, program İzmir Marşı ile devam etti. Bayramlaşma gecesi, CHP Kavacık Mahalle Başkanı Sadrettin Parlak CHP ve Muharrem İnce için yazdığı şiirle son buldu.

Etiketler: