8 Ağustos 2017 14:22

CENGİZ AYGÜN YAZILARIYLA BEYKOZ AKTÜEL’DE

Beykozlu İşadamı Cengiz Aygün yazıları ile Beykoz Aktüel Gazetesi’nde…

Beykozlu İşadamı Cengiz Aygün yazıları ile Beykoz Aktüel Gazetesi’nde… 
Beykoz’un çeşitli semtleri Çubuklu, Kavacık ve Anadoluhisarı’nda ikamet eden Beykozlu İşadamı Cengiz Aygün yazıları ile Beykoz Aktüel Gazetesi’nde. 
”Ben bir neferim” diyerek Devlet adına verilen görevleri layıkıyla yerine getiren Cengiz Aygün; ”Anadolunun farklı desenlerini 239 km karelik alanda birleştiren, komşuluğu, birlik ve beraberliği ile örnek olan, kahraman Beykozumuzda, Beykoz için yazılarımı kaleme almaktan dolayı mutlu olacağım” ifadelerini kullandı. 

Cengiz Aygün Kimdir?

10 Ağustos 1959’da İstanbul’da dünyaya gelen Cengiz Aygün , ünlü fabrikatör Necdet Ruhi Aygün’ün oğludur.  Liseyi Beyoğlu Ticaret Meslek Lisesi’nde okuduktan sonra İktisat ve İşletme üzerine ihtisas yapmıştır. Yazarlık ve gazeteciliğinin yanı sıra, Beşiktaş Spor Kulübü Divan Üyeliği, Moğolistan – Türk İş Konseyi Fahri Başkanlığı, Aygün Şirketler Grubu Kuruculuğu ve Gün Medya Onursal Başkanlığı görevlerini de devam ettirmektedir. Kendisini; “Bu ülkenin fahri bir neferi” olarak tanımlayan Sayın Cengiz Aygün, kaleme aldığı eserlerinde Türkiye ve Dünya Türkleri üzerine fikirlerinden ve geçmişine verdiği ehemmiyet nedeni ile tarihimizin sürdürülmesine öncelik tanımaktadır.