17 Mart 2019 16:00

Cemal Sataloğlu ile Mardinli Aile Arasında Duygulandıran Diyalog!

Beykoz’da güleryüzüyle gönülleri fetheden, çalışkanlığı ve samimiyetiyle de siyaset arenasında büyük bir saygınlık kazanan Cemal Sataloğlu, CHP adına kapı kapı dolaşmaya başladı

Beykoz’da güleryüzüyle gönülleri fetheden, çalışkanlığı ve samimiyetiyle de siyaset arenasında büyük bir saygınlık kazanan Cemal Sataloğlu, CHP adına kapı kapı dolaşmaya başladı.
Partisi tarafından Beykoz Belediye Meclis Üyesi Adayı gösterilen Cemal Sataloğlu, geçtiğimiz hafta AK Parti’nin yoğun bir şekilde oy kazandığı Rüzgarlıbahçe’de gezdikten sonra, bu hafta da bu kez Rüzgarlıbahçe’nin ara sokaklarına indi. Mardinli bir aileyi ziyaret eden CHP’li Meclis Üyesi Adayı Sataloğlu, burada ilgiyle karşılandı. Kendilerinin dışlanmış olduğunu ifade eden Mardinli Aile, Beykoz’u çok sevdiklerini ve gelecekte de bu ilçede yaşamayı sürdüreceklerini kaydetti. Mardinli aile Cemal Sataloğlu’na herzaman tek telefonda ulaştıklarını belirtirken, ”Cemal oğlum biz seni seviyoruz. Bizi hiçbir zaman yalnız bırakmadın. Senin başarın için bizlerde kapı kapı gezeceğiz” cümlelerini kullandılar. Cümlelerden sonra yaşanılan duygulu atmosfer görülmeye değerdi.  CHP’li Sataloğlu ise konukseverliği dolayısıyla Mardinli Aileye teşekkür edip, Belediye Meclis Üyesi olması halinde, hak yemeden Beykoz’da yaşayan 250 bin vatandaşın tamamını eşitlik anlayışıyla kucaklayacağının sözünü verdi.

Rüzgarlıbahçe’de yaşayan Mardinli Aile, geçimini ikinci el eşya ve torba kömür satarak idame ettirdiklerini söyledi. Çocuklarının yıllarca Beykozlu esnaf tarafından sahip çıkıldığını anlatan Mardinli Baba, ailecek çalışarak ekmeklerini helâl yoldan kazandıklarını ifade etti. CHP’nin Beykoz Belediye Meclis Üyesi Adayı Cemal Sataloğlu’nu evlerinde ağırlamaktan dolayı çok mutlu olduklarını ifade eden Aile, seçim sonrası da aynı ilgiyi Sataloğlu’ndan beklediklerini söyledi.

CHP’nin Beykoz Belediye Meclis Üyesi Adayı Cemal Sataloğlu ise seçim sonrası da kendileriyle ilgileneceğinin sözünü verdi. Beykoz’da yaşayan her milletten insanın artık Beykozlu olduğuna dikkat çeken Cemal Sataloğlu, “Sizler de artık Beykozlu oldunuz. Karadeniz kökenli vatandaşlarımızın yoğun olduğu bu ilçeye, özellikle konuksever ve güleryüzlü halinizle zenginlik katıyorsunuz. Biz de CHP olarak, hepinizle ayrı ayrı gurur duyuyoruz ve size eşitlik anlayışıyla hizmet edeceğimizin sözünü veriyoruz” diye konuştu.


Cemal Sataloğlu, geçtiğimiz dönem hakketmesine rağmen Meclis Üyesi Adayı yapılmamış fakat sahada ki çalışmalardan bir adım geri durmamıştı. 5 yıllık süre içerisinde parti içi kavgalardan uzak duran, enerjisini Beykozlular için harcayan ve Beykoz Belediyesi’nin harcamaları ile ilgili özel çalışmalar yapmıştı. Beykoz Belediyesi’ni bilgi ve becerisiyle iyi eleştirebilen Sataloğlu, aynı zamanda siyasi nezaketiyle de AK Partililer tarafından da her zaman saygı ile karşılanan isim olarak biliniyor. CHP Meclis Üyesi Adayı Cemal Sataloığlu 1. sırada yerini alırken, seçimden sonra aynı zamanda İBB Meclis Üyesi olması bekleniliyor.