6 Ocak 2020 16:11

Cemal Sataloğlu, Beykoz Belediyesi’ni topa tuttu!

İBB ve Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi Cemal Sataloğlu, çok çarpıcı açıklamalar yaptı.

İBB ve Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi Cemal Sataloğlu, çok çarpıcı açıklamalar yaptı. 

Yeni yılı kutlayarak konuşmasına başlayan Meclis Üyesi Cemal Sataloğlu, Beykoz Belediyesinin 2020 yılı bütçesi hatırladığınız üzere 696 milyon 825 bin lira.. Beykoz’da birikmiş sorunlar var. Bu sorunların çözümü için adımlar atılmalı acilen” dedi. 

Seçimden önce sorunlar çözüldü hazır Beykoz’u aldım noktasından “Beykoz doğal sit alanı çivi çakamazsınız “noktasına daha yeni geldi bu yönetim diyen Meclis Üyesi Cemal Sataloğlu, merkezi iktidar ile ortak çalışmalar yapılması gerektiğini ifade etti. 

Fakat bu yönetim ne yapıyor diye sorgulayan Sataloğlu, Beykoz Belediyesi’ni bombaladı. Sataloğlu,Emekçi kardeşlerimize baskı uyguluyor. 
Ne yapıyor? Sendikanızı  değiştirin veya sendikadan  istifa edin başka bir sendikaya geçin  diyor…Ekmeğinizden olursunuz diyor.. Ne diyor hatta tarih ve saat veriyor.. şu tarihte şu saate kadar yapın diyor.. tehdit ve şantaj yapıyor.. Bunu kim yapıyor..Yönetimden onay aldığını söyleyen bir bürokrat yapıyor…. Bunu niçin yapıyor..Sarı sendika için yapıyor.. Bildiğiniz üzere  sarı sendika ,işçiden çok işverenin menfaatlerini kollayan,işçi haklarının alınmasına yönelik hareketleri engelleyen ve kısıtlayan işveren ile kol kola olan sendikadır” dedi. 

Cemal Sataloğlu’nun açıklamaları şu şekilde devam etti: 

Yılı 2020…. 21.yüzyıldayız..
Beykoz Belediye yönetiminin  başka bir işi kalmadı mı..
Beykoz’un sorunlarını çözdünüzde.. 
Bu mu eksik kaldı sizin açınızdan.
Görev alanınızda olmayan işlerle uğraşmayınız işnize bakın projeler üretiniz..
 
 
Suç işliyorsunuz…
Sendikal hakların kullanılmasını engelleyemezsiniz..
Sizlere hukuku bir kez daha hatırlatıyorum..
Çalışanın hangi sendikayı seçeceği işverenin haddi değildir.
Bu anayasa ihlalidir.Dahasını söyleyeyim TCK 118.maddesine  göre hapis cezası gerektiren bir suçtur.
Bir kimseye, karşı bir sendikaya üye olmaya veya olmamaya,sendikanın faaliyetlerine katılmaya ve katılmamaya sendikadan veya sendika yönetimindeki görevinden ayrılmaya zorlamak amacıyla  cebir veya tehdit kullanan kişi altı aydan iki yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.TCK 118.maddesinin 1.fıkrası..
Cebir veya tehdit kullanılarak ya da hukuka aykırı başka bir davranışla bir sendikanın faaliyetlerinin engellenmesi halinde bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.TCK 118.maddesinin 2. Fıkrası..
Ayrıca,
Sendikal haklarının kullanılmasının engellenmesi suçunun  birden fazla kişi tarafından birlikte yani örneğin sendika temsilcisi aracılığıyla yaptırılması TCK 119.maddesinin 1.maddesi c fıkrasınca ve ayrıca kamu görevinin sağladığı nüfuzu kötüye kullanılmak suretiyle işlenmesi TCK 119.maddesinin 1.maddesinin e fıkrası uyarınca verilecek ceza bir kat artırılır.
Beykoz’un sorunlarını çözmek için uğraşınız..
Beykoz’un sorunu belediyemizde çalışan emekçi kardeşlerimizin hangi sendiya kayıtlı olması gerektiği değil.. 
Beykoz’un sorunu prestij caddeleride değil Beykoz’un sorunu imar..
Prestij caddeleri için filmler yapıyorsunuz.. Önceki AK parti yönetimi maketler gösterirdi siz bunu biraz geliştirdiniz film gösteriyorsunuz.
Beykoz’un sorunlarını öyle kısa filmler ile çözemezsiniz
Beykoz sorunu SİT, Beykoz’un sorunu Boğaziçi ön görünüm…
Bu sorunlar için neler  yaptınız…Çıkın anlatın şunları şunları  yaptık-yapıyoruz deyin .. bizde öğrenelim Beykozluda öğrensin..
Bu mecliste bunları tartışalım, konuşalım.. halkın menfaati için ortak bir yol bulalım..
Meclis açıldığında yani seçimden sonraki ilk meclis toplantısında sorunları beraber çözelim dedik
Beykoz’da yeni bir sayfa açalım dedik…
Artık ben yaptım oldu olacak devri bitti Beykoz’da .. 
Beykoz’un sorunlarını beraber çözelim, çalışmanızı yapın, halkın menfaatine gelebilecek her sorunun çözümü için destek olalım.. 
  Gerekirse bunun kavgasını birlikte  yapalım
   Saygılarımla ..teşekkür ederim..”