11 Mart 2017 16:26

ÇELİKBİLEK TAKSİCİLERDEN DOĞUM GÜNÜ HEDİYESİ İSTEDİ

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz’da bulunan taksi duraklarının başkanlarını ve şoför esnafını ağırladı. 16 Nisan’da kendilerinden doğum günü hediyesi istedi.

İlçede yapılan ulaşım yatırımları ve yol düzenlemeleriyle ilgili bilgi veren Belediye Başkanı Başkan Çelikbilek, öneri ve talepleri dinledi. İBB Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen istişare toplantısı AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, Başkan Yücel Çelikbilek, Başkan Yardımcıları, taksiciler, nakliyeciler, dolmuş ve minibüs şoförlerinin katılımıyla gerçekleşti. 

Taksi durak başkanlarının, şoför esnafının talep ve önerilerini dile getirdikleri toplantıda yeni yasalar ve taksicilerin uyması gereken kurallarla ilgili çeşitli bilgiler de verildi. Doğum günü hediyesi olarak 16 Nisan’da evet oyu kullanarak taksicilerin kendisine bir hediye vermelerini istedi.

Başkan Çelikbilek: “Desteklerimiz Devam Edecek”

Şoför esnafının taleplerini dinleyen Başkan Çelikbilek: “Siz şoförler kutsal bir mesleği yürütüyorsunuz, herkes canını ve sevdiklerini sizlere emanet ediyor. Şoför esnafımız işlerini saygı ve özveriyle yapıyor. Taksicilerin ve diğer şoförlerin taleplerini dinlemeye devam ediyoruz, her zaman olduğu gibi kendilerine desteklerimiz sürecek, hepinize bol kazançlar dilerim” şeklinde konuştu.

Başkan Çelikbilek, sözlerinin devamında ise 16 Nisan’da yapılacak referandumla ilgili olarak şunları aktardı: “Referandumda, cumhuriyetin, demokrasinin gereği olan halka gidiyoruz. Milletimizin birlik ve bütünlüğü için tek yürek olmalıyız. Konu vatanın geleceği için yapılacak güzel çalışmalar ise halkımızın siyasi görüşlerini bir tarafa bırakarak en güzel ve olumlu kararı vereceğine inanıyorum.”

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan’da burada düşüncelerini ifade etti. 1945 yılından beri taşımacıkla uğraştıklarını belirten Gürkan, bu sektör de helalinden kazanıyoruz dedi. Taşımacalığın zoruluğundan bahseden Gürkan, 16 Nisan Referandumuna illişkinde şu cümleleri kullandı.

”Bir mahallemizde mektup yazıyorlar. Sonra aynı mektubu farklı el yazısıyla diğer komşuya atıyorlar. Böylece akıllarınca referandum çalışması yapıyorlar. Bunların cibiliyeti yok. Cibiliyetsizler” ifadelerini kullandı.Şoför esnafı ve Taksiciler Esnaf Odası yöneticileri,  Başkan Çelikbilek’e taksicilerin sorunlarına samimi ve çözüm odaklı yaklaşımından dolayı teşekkürlerini sundular.

Başkan Çelikbilek, programın sonunda konuklarını hediye takdim ederek uğurladı.