8 Ağustos 2021 17:04

Çavuşbaşı’nda yer yerinden oynuyor: Rant mı halk mı?

Beykoz Çavuşbaşı’nda askıya çıkan imar planları vatandaşlara soğuk duş aldırdı.

Çavuşbaşı’nda yer yerinden oynuyor: Rant mı halk mı?

Çavuşbaşı ve bölge mahallelerinde çıkan planlar yüzleri güldürmedi. Askıya çıkan planlarda birçok vatandaşın yeri yeşil alan, Cami alanı ve park alanı olurken; yer toplayan bazı müteahhitlerin alanları konut alanı olarak belirlendi. Çavuşbaşı’nın yaklaşık %80’ini yeşil alan olarak belirtilirken, yer toplayan büyük başlar planlarda konut alanına kavuştu.

Planları Bakanlık mı yaptı?

Çavuşbaşı’nın planlarını Bakanlığın anlaştığı özel bir firmanın yaptığı bilgisine erişildi. İddialara göre bu firmaya ulaşan etkili kişiler ve müteahhitler mutlu sonla ayrılırken, vatandaşlar ise çaresizlikle baş başa kaldı.

İlçe Başkanına kıyak mı geçildi?

Birçok vatandaşın mağdur olduğu Çavuşbaşı’nda AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç’ın da yüzü güldü. Her geçen gün bölgede istenmeyen adam konumuna düşen Dilmaç, olağanüstü tepki ile karşılaştı. Başkan Dilmaç, kendisinin yakın akrabalarının da bu durumdan olumsuz etkilendiğini, bu durumdan dolayı kendisinin de mağdur olduğunu ifade ederek toplumun gazını almaya çalışıyor.

Hanefi Dilmaç Çavuşbaşı halkına çalım mı attı?

Beykoz Aktüel Haber Çavuşbaşı bölgesinin önde gelen isimlerine ulaştı. Gazetemize konuşan bir Çavuşbaşı sakini Hanefi Dilmaç’a ateş püskürdü. Mahalle sakini, “Bölgede tepkili olan herkes Hanefi Dilmaç’a ulaşmaya çalışıyor. Dilmaç ise tepkili olanları yumuşatmak için kendisinin de mağdur olduğunu ifade ediyor. Hanefi Dilmaç, üstelik kendisine ulaşan herkesin yanında Belediye Başkanı Murat Aydın ve Başkan Yardımcısı Selami Keskin hakkında ağır konuşmaktan da çekinmiyor. Çavuşbaşı’nda suçlu Murat Aydın mı” dedi.

Açıklamasına devam eden Mahalle sakini, “Çıkan imar planlarına itiraz edeceğiz. Büyük müteahhitlere ruhsat verilip, onlar yapılara başladıktan sonra planların iptal edilmesi olasılığından korkuyoruz. Burası AK Parti’nin oy deposu. Çavuşbaşı ranta feda edilmemeli” dedi.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ın önümüzde ki günlerde Çavuşbaşı’na giderek bölge halkının problemlerini dinlemesi ihtimalini ise bölge halkı zayıf bir ihtimal olarak değerlendiriyor.