31 Mayıs 2021 14:53

Çavuşbaşı’nda ki yıkımları Hanefi Dilmaç mı yaptı?

Beykoz Çavuşbaşı’nda uzun bir süredir kaçak yapı yıkımları sürüyor.

Çavuşbaşı’nda ki yıkımları Hanefi Dilmaç mı yaptı?

Beykoz’un tamamı başta olmak üzere yoğunluklu olarak Baklacı Mahallesi’nde yıkımlar yapılıyor. Yıkımlar sonrası vatandaşlar tepki gösterdi. Beykozlu vatandaşlar adam kayırıldığına yönelik sitemlerini iletirlerken, yıkımların ve kanunların sadece garibanlara yönelik işlediğini ifade ettiler.

Konu ile ilgili Beykoz Belediyesi herhangi bir açıklama yapmazken ilk açıklama Hanefi Dilmaç’ın basından sorumlu İlçe Başkan Yardımcısı Fatih Yılmaz’dan geldi. Beykoz ve Çavuşbaşı’nda ki yıkımları Hanefi Dilmaç adına sahiplenen Başkan Fatih Yılmaz, “Daha düne kadar mahkeme kapılarında yatan, vatandaşın yaptığı duvara kadar şikayet eden zihniyet, bugün kaçak yapıların yıkılmasından menfaat sağlamaya çalışıyor. Beykoz’da kaçak inşaatı savunuyorsanız mertçe çıkın söyleyin” dedi.

Fatih Yılmaz’ın tam açıklaması

Çavuşbaşı’nda ki yıkımları Hanefi Dilmaç mı yaptırıyor?

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç’a yakın isimler yıkımlardan dolayı Beykoz Belediyesi’ni suçluyor ve Belediyenin yıkımları Hanefi Dilmaç’ı zor durumda bırakmak için yaptığını ileri sürüyorlardı. Bazı isimler ise Başkan Yardımcısı Selami Keskin’i hedefe oturtmaya çalışıyordu. Konunun böyle olmadığı ortaya çıktı. Hanefi Dilmaç’ın basın danışmanı Fatih Yılmaz yapmış olduğu açıklamayla Hanefi Dilmaç adına yıkımları üstlendi.