10 Nisan 2021 19:05

Çavuşbaşı halkı dürüst siyaseti Osman Şimşek’i arıyor

Beykoz Çavuşbaşı’nı siyasi arenada temsil eden ve dürüst kişiliğiyle anılan Osman Şimşek, mumla aranıyor.

Çavuşbaşı halkı dürüst siyaseti Osman Şimşek’i arıyor

AK Parti’nin kurucularından ve Çavuşbaşı’nın kurucu Belediye Başkanı Osman Şimşek, Beykoz siyasetine damga vuran kişilerden biri. 2004 yılında dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’dan onay alarak Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı olan, daha sonrasında Muharrem Ergül’ün aday yapılmasıyla Çavuşbaşı’na kaydırılmak istenen Osman Şimşek, o gün bugündür aktif siyasette yer almadı. İlkeli bir siyasi olan Şimşek, ilkelerinden asla taviz vermedi.

İşini şeffaf yapardı

Dürüst kişiliğiyle bilinen, sade bir yaşamı olan ve Belediye Başkanlığı döneminde malvarlığında artış olmayan, hiçbir şaibeyle anılmayan Başkan Osman Şimşek Çavuşbaşı halkının gururu olarak bilinir. Kimsenin arkasından konuşmayan, onurlu bir insan dürüst bir Müslüman olan Başkan Şimşek birçok kişinin hatıralarını süslüyor. İşlerini şeffaf yapan, malvarlığı orantısız şekilde artmayan Osman Şimşek, kendisiyle ilgili eleştirel haber yapan basın mensuplarının ekmeğiyle oynamaya da çalışmazdı.

Osman Şimşek: Menfaat çeteleri teşkilatlara hakim oldu

2019 yılının başında yayın yapan bir gazeteye açıklama yapan Osman Şimşek çarpıcı açıklamalar yapmıştı. Başkan Şimşek, ‘’Bu toplumun bu partiden başka seçeneği olmadığı, mecburen destek vermesi gerektiği gibi saçma bulduğum bir kanaat hakim oldu partiye. Bu yerel siyasetin belirlenmesinde liyakatten uzaklaşmaya, menfaat çetelerinin hem belediyelere hem teşkilatlara hakim olmasına neden oldu’’ ifadelerini kullanmıştı.Menfaat çeteleri Osman Şimşek’e duvar ördü

Çavuşbaşı Belde Belediye Başkanlığı’na geri dönmeyen Osman Şimşek, bir süre sonra siyasetten iyice uzaklaştırıldı. Osman Şimşek’i uzaklaştıran kişilerin çete gibi hareket etmesi, malvarlıklarının usulsüzce artması, toplumda herkese ama herkese efe gibi davranmaları, kibir ve gururla hareket etmeleri, rızkı verenin Allah olduğunu unutup küçük dağları kendilerinin yarattığına inanmaları ise her geçen gün sabırları taşırıyor.

Beykoz’da ki bu çete kimlerden oluşuyor?

Bir siyasi partinin arkasına sığınarak tehditle, baskıyla, iftirayla ve dedikoduyla, gerek siyasi kol ile her şeyi ama her şeyi yapacağını zanneden, baskıyla herkese ama herkese boyun eğdireceğini düşünen Beykoz’da oldukça tehlikeli boyuta ulaşan bir çete mevcut. Bu çetenin kolları, faaliyetleri, geçmişten günümüze usulsüz ticari faaliyetleri, ahtapot yapılanmaları merak ediliyor. 10 kişiyi geçmeyen bu çetenin üyesi olabilmek için en önemli özellik aralarında ki ortaklık ve belediyeleri, kamu kurumları ticari ofisi gibi görmeleri. Önümüzde ki günlerde gazetemizde yayınlanacak olan, ‘’Vatandaş iş bekliyor onlar doymuyor’’ başlıklı usulsüzlük, ihale, kirli ilişkiler ve haksız kazanımlar konulu haber sonrası Beykoz’da artık yeni bir sürecin başlayacağını şimdiden ilan ediyoruz.