15 Ocak 2019 15:46

Çavuşbaşı Halkı Dürüst Siyaset İstiyor!

31 Mart Yerel seçimleri öncesi siyasi partiler adaylarını açıklarken, Beykoz Çavuşbaşı bölgesinde ise tepkiler dinmek bilmiyor.

31 Mart Yerel seçimleri öncesi siyasi partiler adaylarını açıklarken, Beykoz Çavuşbaşı bölgesinde ise tepkiler dinmek bilmiyor.

Bilindiği üzere nam-ı değer 2-B Osman lakaplı Eski Belediye Başkanı Osman Şimşek’in ismi Beykoz Belediye Başkanlığıyla anılmış, fakat aday adaylığı başvurusunda bulunmamakla birlikte aday olarak da açıklanmamıştı.

Zor imkanlarla Belediye Başkanlığı yapan, Çavuşbaşı’nın mevcut yollarında bile imzası olduğu söylenen, Osman Şimşek’in aktif siyasetten uzaklaşması ya da uzaklaştırılması vatandaşların tepkisini çekiyor.

Beykoz Aktüel Gazetesi’ne konuşan Çavuşbaşı’nın Hacı lakaplı Ahmet Dayısı, ‘’Dürüst adamlar neden siyasetten uzaklaştırılıyor’’ ifadelerini kullandı.

Konuşmasına devam eden Hacı Ahmet Sar, ‘’47 yıldır Çavuşbaşı’nda oturuyorum. Buraların yollarını Eski Başkanımız Osman Şimşek yaptı. Burada Belediye binası yoktu, Kuran Kursu’nu Belediye Binası yapmıştı. Yaptığı çalışmalarla 2-B Osman adını almıştı. İnanır mısınız Osman beyin öyle lüks araçları, malvarlığı falan da yok. Siyaseti hizmet için yaptı; çalmadı, çırpmadı, onun için de maalesef ki hep önü kesildi. Çavuşbaşı’nda Osman Şimşek adını kime sorarsanız sorun, kendisini sevmeyen yoktur lakin siyasette dürüst olmanın bedelini hep ödedi. Evinde ailesiyle, komşularıyla huzurlu ve mütevazi bir hayat sürüyor. Onun ağabeylik yaptığı birçok kişi ise servetine servet katmış, makamları beğenmemiş daha iyi makamlara geçmiş olarak karşımızda duruyor’’ ifadelerini kullandı.

Çavuşbaşılı Hacı Ahmet Sar ile birlikte olan mahalle halkı ise, Çavuşbaşı isminin bugüne kadar kullanıldığını ifade etti. Bunun böyle gitmeyeceğini ifade eden Mahalle sakinleri, ”Çavuşbaşı içinden çıkmış olan değerleri ve dürüst siyasetçileri yalnız bırakmayacak. Biz çoğunluğu Karadenizli olan insanlarız, makama, mevkiye ve menfaate boyun eğmeyiz, eğenleri de tanımayız; dün de tanımıyorduk yarında tanımayacağız” ifadelerini kullandılar. 

Çavuşbaşı’nın Hacı Ahmet Dayısı ile yapılan söyleyişinin ardından Beykoz Aktüel Gazetesi Çavuşbaşı halkının düşüncelerini daha etkili bir mecra ile yayınlayacağının sözünü vererek Çavuşbaşı’ndan ayrıldı.