24 Ocak 2018 13:21

ÇANKIRILILAR BEYKOZ’A ŞİFA OLUYOR!

Beykoz Çankırılılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nde (BEYÇANDER) açılan Tuz Terapi Odası ile hem kaynağını tanıtmaya hem de Beykoz’a şifa dağıtmaya devam ediyor.

BEYÇANDER açılan Tuz Terapi Odası ile hem kaynağını tanıtmaya hem de Beykoz’a şifa dağıtmaya devam ediyor.

ODA TAMAMEN TUZLA KAPLANDI

Beykoz’da bulunan 15 metrekarelik Tuz Terapi Odası Çankırı’daki tuz mağaralarından çıkan doğal tuzlarla kaplandı. Beyçander Başkanı Bilal Karabacak, bir seansın yarım saate yakın sürdüğünü belirterek, “Astım, bronşit, nefes darlığı, egzama, sünizit, yorgunluk, stres gibi hastalıkları olanlar buradan faydalanabilecek. Faydalanamayacak iki türlü hasta var. Açık kalp ameliyatı olanlar ve yüksek tansiyonu olanlar. Bu hastalar odaya girdiklerinde şifa yerine eziyet çekebilirler. O yüzden bu tür hastalara tavsiye etmiyoruz ve odaya sokmuyoruz” dedi.

SEANSLAR ÜCRETSİZ

Çankırı’nın tuz mağaralarından çıkan tuzun İstanbul’da tanıtımını sağlamayı da amaçladıklarını söyleyen Karabacak, “2012 yılında kurulan dernekle Çankırı’da çıkartılan tuzun İstanbul’da tanıtımını yapmayı da amaçlıyoruz” şeklinde konuştu. Seanslardan ücret alınmazken, randevu sistemi ile çalışan dernekte makbuz karşılığı derneğe bağış yapılabiliyor.