8 Nisan 2019 21:39

Burada Ekmeğe Zam Yok, İndirim Var!

Dolar kurundaki dengesizliği fırsat olarak görüp ürünlere fazlasıyla zam yapan üreticilere tokat gibi cevap Beykoz Çavuşbaşılı esnaftan geldi.

Özellikle temel gıda maddemiz; ekmeğe yapılan zam çok tepki toplamış, son olarak İstanbul Valiliği, İstanbul’da 250 gram ekmek fiyatında bir değişiklik olmadığını ve 200 gram ekmeğin 1 TL, 250 gram ekmeğin de 1.25 TL;den satılacağını duyurmuştu.

Bu duyuru sonrası hala 1.25 TL üzeri fiyat uygulayan esnafların Beyaz Masa’ya vatandaşlarca bildirilmesi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’ndan ilan edilmişti. Tam da bu haberlerden sonra Beykozlu esnaftan gelen haber herkesi şaşırttı ve istenirse ekmeğin gramajının düşürülmeden indirim yapılabileceğini diğer esnaflara göstererek takdir topladı. Çavuşbaşı’nda bulunan Baltacı Fırın’ı ekmeği 1TL yaptı, takdir topladı. Birçok yerde ekmeğin hala 1.50 TL olmasına rağmen zam yapmayıp bir de üstüne indirim yapan Baltacı Fırını sahibine tüm Çavuşbaşlılar adına Beykoz Aktüel Gazetesi olarak teşekkür ediyoruz.

 Haber: Mücahit Ak