• Mücahit Ak – Yiyin beyler yiyin!

 • 6 Şubat 2020 16:05

  Buharlı ve Kazanlı Ütü Modeller

  Bir evde bulunması gereken küçük ev aletleri başında ütü gelmektedir.

  Buharlı ve Kazanlı Ütü Modeller

  Bir evde bulunması gereken küçük ev aletleri başında ütü gelmektedir.

  Kıyafetlerinizin kırışıklığını gidermek için kullanacağınız ütüler, taban kısmında yer alan gözenekli yapı sayesinde ısı yardımıyla buhar gücünü kullanarak kumaş yüzeylerin kırışıklığını ortadan kaldırır. Ürünler benzer çalışma prensiplerine sahip olsa da üstün taban teknolojisi, kumaş hassasiyeti ve hızlı ütüleme gibi farklı özelliklere sahiptir. Buhar gücü, taban özellikleri ve kullanım güvenliği gibi özellikleriyle ütüler, tüm kıyafetlerinizdeki kırışıklıklardan kurtulma konusunda sizlere destek oluyor.

  Ütülerin fiyatları; modeli, teknik özellikleri ve markalarına göre değişiklik gösterir. Buhar kazanlı ütülerle standart buharlı ütüler farklı fiyatlarda satılmaktadır. Buhar kazanlı modeller daha profesyonel kullanımlar için ihtiyaçları karşılar. Ütüleme işini yoğun olarak gerçekleştiren işletmeler bu ütüleri seçmektedir. Kazanlı ütüler arasından evlerinizde kullanabileceğiniz özelliklere sahip seçenekler de bulabilirsiniz.  İhtiyacınıza uygun farklı ütüleri akrep.com adresinden kolayca bulabilirsiniz.

  Ütü Modelleri Nelerdir?

  Ütüler buhar kazanlı ya da standart buharlı ürünler olarak farklı gruplara ayrılır. Kazanlı ütülerin su haznesi daha geniştir. Buhar kazanlı ütüler farklı çalışma sistemine sahiptir. Daha güçlü buhar gücü sunarlar. Böylece kırışıklıktan daha kolayca kullanabilirsiniz. Yoğun olan kullanımlar için ideal seçimlerdir.

  Ütüler arasında pratik kullanımlarıyla buharlı modeller de tercih edilmektedir. Bu ürünler daha kısıtlı bir su haznesine sahiptir. Bunun yanında hızlı ısınma özelliğiyle hemen kullanıma hazır hale gelirler. Tek parça kıyafet ütüleyecekseniz ihtiyacınızı rahatlıkla karşılayacaktır. Buharlı ütüler kireç önleme teknolojisi, su hazne kapasitesi, buhar gücü gibi detaylarıyla göre farklı özelliklerde üretilmektedir.  Akıllı ütü kategorisinde olan ürünler ise kumaş türünü algılar ve ısı ayarını kumaş türüne göre kendisi yapar. Kullanım amacınız, bütçeniz ve kullanım sıklığınıza uygun bir ütü seçimi için sizlere sunulan seçenekleri inceleyebilirsiniz.

  Ütü Seçimi Nasıl Olmalı?

  Ütüler kullanıcı alışkanlıklarına göre üretilmektedir. Tüm çamaşırları biriktirerek haftada tek bir defa ütü yapan aileler için buhar kazanlı modeller daha uygun seçim olacaktır. Sık şekilde daha az kıyafet ütüyorsanız buharlı ütüler seçebilirsiniz. Sürekli seyahat ediyorsanız da seyahat ütüsü tercih edebilirsiniz. Bu ürünler bavullarınızda kırışan ütüleri hızlıca ütülemenize yardımcı olur. Buharlı ütüler hızlı ısınır ve az yer kaplar. Yoğun kırışıklıklar için buhar kazanlı ütüler etkili sonuçlar verir. Küçük evlerde yaşıyorsanız kolayca saklayabileceğiniz buharlı modelleri tercih etmelisiniz.

  Seçim yaparken şok buhar gücü, sabit buhar gücü, otomatik kapanma özelliği ve ütü tabanı gibi detaylara dikkat etmelisiniz. Buhar tankına sahip ütülerde ise bir de basınç bilgisine dikkat etmelisiniz.  Ütülerin tabanı kaliteyi ortaya koyan önemli bir detaydır.  Çelik ya da seramik tabanlı ürünleri tercih edebilirsiniz. Çelik tabanlı modeller günlük kullanıma uygundur. Seramik tabanlı modellerde çamaşırlar yapışmaz ve çizilme sorunu da görülmez.  Bütçenize ve ihtiyacınıza uygun ütü için birçok model akrep.com adresinde sizleri bekliyor.