23 Şubat 2019 15:55

Bu Afişler Rüzgardan mı Uçuyor?

İYİ Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Bilgehan Murat Miniç, pankartlarının kesilmesini sert tepki gösterdi. Miniç, ”İlk defa bu kadarını görüyorum” dedi.

Bilgehan Murat Miniç, “Sürekli olarak seçim afişlerimiz birileri tarafından kesiliyor, aşağı indiriliyor. Ben bu yaşıma kadar Beykoz’da bu kadar seçim gördüm, ilk defa bu kadar provokatif ve düzenli bir saldırı görüyorum” dedi. 

Arkadaşlarımız ne zaman afiş assalar birileri bundan rahatsız oluyor, afişlerimiz ya aşağı indiriliyor, ya kesiliyor ya da sökülüp atılıyor. 

Bugün erken saatlerde yine aynı provakasyon yapılmış. Çubuklu’dan Ortaçeşme’ye kadar aynı şekilde kesilmiş. Siyaset böyle olmaz, kimseyi korkutarak, sindirerek sonuç elde edemezsiniz. Ne kadar engellemeye çalışırsanız, kartopu misali o kadar büyürüz. Demek ki doğru yoldayız.

Bu hareket Beykoz’un tarihinde bir ilk’tir

Miniç, ”İstikametimizi, azmimizi bozmadan yolumuza devam edeceğiz, Beykoz için hep doğruları anlatacağız. Bu hareket Beykoz’un tarihinde bir ilk’tir. Beykoz insanı yıllardır kendisini kandıranlara artık dur demektedir. Bunu anlayamıyor musunuz? Var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz, haksızlığa, zulme, Beykoz’un temiz insanlarını kullanarak ceplerini dolduranlara, ‘Geri dön marş marş diyeceğiz’. Hep birlikte Beykoz için çalışacağız” dedi.


Bu afişler helal ve temiz parayla yapılıyor

Bilgehan Murat Miniç, “Bizim arkamızda holdingler, para babaları, patronlar yok. Bir olan Allah’a inandık ve kardeşlerimizle bir kutlu sevda için yola çıktık. Sizin gücünüz bize yetmez. Ne yapsanız bizi yenemeyeceksiniz, bizi satın alamayacaksınız.

Dün iki hanım kardeşim bir gram altın ve bir miktar para göndermişler. Belki pazar paralarını, belki de çocuklarının harçlığını gönderdiler. Bugün başka bir kardeşimiz, eşinin bileziğini göndereceğini yazmış. İşte o kesilen pankartlar, dağıttığımız broşürler, böyle helal, böyle temiz paralarla yapılıyor.

Karşılıksız, Allah için severek, menfaat beklemeden iş yapmayı bilmeyenler, tabii ki bizi anlayamazlar, belki de gülerler sizin bu soylu duruşunuza, sefilce. Aslan yürekli, yüce gönüllü kardeşlerimiz oldukça Vallahi ne yolumuzdan döneriz, ne de yanlışa düşeriz. Allah bu insanları var etsin.

Kimse bize engel olamaz, bu seçimi Beykoz’un çocukları kazanacak

Miniç, ”Bu bir gönül seferberliğidir, mizana, tartıya, ölçüye gelmez. Menfaatperestler, eyyamcılar anlamaz bizim sevdamızı. Beykozlu temiz yürekli insanlar evlerinin balkonlarına bile asmaya başladılar afişlerimizi, pankartlarımızı.

Beykoz’daki bu temiz harekete kimse mani olamaz. Bu gönül birlikteliği ile, bu Beykoz sevdası ile önümüzde kimse duramaz. Göreceksiniz, bu seçimi Beykoz’un çocukları kazanacak” diye konuştu.