16 Temmuz 2017 21:19

BOZKURT, AMBARCILAR DERNEĞİ PİKNİKTE BULUŞTU

Dernek merkezi Yenimahalle’de bulunan Kastamonu Bozkurt Ambarcılar Köy Derneği, düzenledikleri piknikte buluştu.

Dernek merkezi Beykoz Yenimahalle’de bulunan Kastamonu Bozkurt Ambarcılar Köy Derneği, düzenledikleri piknikte buluştu. Yaptıkları çeşitli etkinliklerle hemşehrilerine faydalı olmayı amaçlayan Cemal Rençber Başkanlığında ki Ambarcılar Köy Derneği düzenlediği piknikte 7’den 70’e tüm hemşehrilerini buluşturarak, birlik ve beraberliklerini pekiştirdiler. Düzenlenilen pikniğe; Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, AK Parti Beykoz İlçe Başkan Yardımcısı Resul Rençber, Beykoz Belediye Meclis Üyesi Yılmaz Özdemir, Rüzgarlıbahçe Muhtarı Sedat Altun ve bir çok Dernek üyesinin yanı sıra Beykozlu Kastamonu Platformu üyeleri de katıldı. 16 Temmuz günü düzenlenen piknik, şehitlerimizi dualarla anarak başlarken, Başkan Cemal Rençber bir konuşma gerçekleştirdi. 
Başkan Cemal Rençber: ”Birbirimize sımsıkı sarılacağız..”
Başkan Rençber; ”Geçen sene bu zamanlarda ülkemiz hiç görmediği ihanetle karşı karşıya kaldı. Bu milletin feraseti, birlik ve beraberliği ihanetin kalbine hançer gibi saplandı. Şimdi ise bizlere düşen birbirimize sımsıkı sarılmak. Aziz Memleketimizi Yüce Rabbim kem gözlerden korusun. Birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek adına bu ve bunun gibi etkinliklerimizi sıklaştıracağız” ifadelerini kullandı.  
Muharrem Kaşıtoğlu: ”Daha Çok Çalışmalıyız”
Ağa kıyafeti giydirilen Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, 15 Temmuz’u andığı konuşmasından sonra şunları dile getirdi. Kaşıtoğlu; ”Kastamonu Genç Çalışma Grubu olarak her yıl 1.500 öğrencimize burs veriyoruz. Rabbim bu sayıyı arttırmamızı nasip eylesin. Eğitimli, kültürlü ve ahlaklı bireyler oluşturup toplumu kirlerinden arındırmalıyız. İman gücü ile tanka siper olan hemşehrilerimiz artık Hakim, Savcı, Avukat, Öğretmen olmak zorundadırlar. Milli ve manevi değerlerine bağlı, Devletine ve Milletine sadık nice güzel yarınlar dileğiyle”

Konuşmaların ardından çeşitli oyunlar ile gençler yarıştı.