3 Kasım 2018 17:09

Böyle Üst Geçit Olur Mu? Oldu!

Beykoz Kavacık’ta yapılan üst yaya geçitleri görenleri kara kara düşündürüyor.

Beykoz Kavacık’ta yapılan üst yaya geçitleri görenleri kara kara düşündürüyor.

Beykoz Kavacık’ta, Medipol Üniversitesi’nin yapılmasından sonra hem güvenlik hem de trafik açısından üst geçit yapılması zaruri görülüyordu. Her gün binlerce öğrencinin ve Beykozlunun gelip gittiği bölgede yapılan üst geçitler vatandaşların kafasını karıştırıyor.

Üniversite’nin önüne yapılan üst geçitte 10 metre karşıya geçebilmek için bir vatandaş 40 metre geriye yürüyor, sonrasında da geniş bir yuvarlığı dönerek 70 metre ileriye gidiyor.

Oldukça karışık olarak gözlemlenilen üst geçitlerde bazı vatandaşlar otobüslere yetişmek için hızla ilerlerken, yanlış üst geçitlerden gittiği ve geri döndüğüne de şahit olunuyor.

Vatandaş Soruyor: ‘’Bunu Yapan Mimara Diplomayı Hangi Üniversite Verdi?’’

Çeşitli ülkelerde ve ülkemizin çeşitli şehirlerinde yol düzeni oldukça güzel sağlanırken, Beykoz Kavacık’ta yapılan 3 üst geçiti ise rezilliği gözler önüne sürüyor. Beykoz Aktüel Gazetesi’ne açıklamalar yapan Beykozlular, ‘’Üst geçitler başta olmak üzere Kavacık Meydanı yenilenmeli. Beykoz’un bir estetiği, bir zerafeti olmalı ama maalesef ki ortaya çıkan tablo bu. Çok merak ediyoruz burayı yapan Mimara diplomayı hangi Üniversite verdi? Bu nasıl bir düzendir. Çok yazık’’ ifadelerini kullandılar.

Beykoz’un en yoğun bölgesinde bu tarz başarısız uygulamaların yapılması hem şaşırtıyor, hem de vatandaşları üzüyor.