4 Ağustos 2017 12:19

“Bohem’in Şövalyeleri Yeşil Sahalarda Parmak Isırtıyor!

Anadoluhisarı’nda bulunan ve spor-kültür-sanat meraklılarının uğrak yeri olan Bohem Cafe, dün Anadolu Hisarı Spor Akademisi Antreman Sahasında başarılı bir organizasyona daha imza attı.

Anadoluhisarı’nda bulunan ve spor-kültür-sanat meraklılarının uğrak yeri olan Bohem Cafe, dün Anadolu Hisarı Spor Akademisi Antreman Sahasında başarılı bir organizasyona daha imza attı. Bohem Cafede temelleri atılan Bohem Spor Cemiyeti mensupları, uzun zamandır Prof. Dr. Birol Çotuk önderliğinde keyifli maçlar yapan Futbol Şövalyeleri ile beraber bir futbol müsabakası gerçekleştirdi.

 Birol Hocanın katılmadığı organizasyonda takımlar Yücel Akyol ve İrfan Avşar önderliğinde ikiye ayrıldı;

 Yücel Akyol, Şahin Doğukan, Zafer Mavzer, Dinçer Akyol, Eralp İseri, Ali mert Güven den oluşan yelekli takım,

 İrfan Avşar, Deniz, Emre, Yunus Araz,Yunus Okta, Bahtiyar dan oluşan takıma karşı mücadele etti.
 Yücel Akyol’un maçın başında gelen iki golü ile 2-0 öne geçen yelekli takım, Şahin Doğukanın golü ile de farkı 3’e çıkardı.
 Uzun zamandır futbolun şövalyeleri ile spor yapma imkanı bulan, kendini kanıtlamış sporculardan oluşan yeleksiz takımın geri dönmesini ilk yarının ortalarına kadar muazzam kurtarışları ile Dinçer Akyol önledi. İlk defa şövalyeler ile futbol müsabakasına çıkan Dinçer Akyol, uzun zamandır yeşil sahalardan uzak kalmasına rağmen hem kalede hem oyunda takdirleri toplayan bir oyuna imza attı.
 Lakin Dinçer’in kaledeki direnci, yeleksiz takımın İrfan Avşarın ayağından gelen gollere engel olamadı ve maç 3-2 ye geldi.
 İlk yarının ortalarına doğru Rahmet Achylov’un yelekli takıma katılması ile bir kişi fazla oynamaya başlayan yelekli takım öne geçti.
 İlk yarının son çeyreğinde ilk defa Futbolun Şövalyeleri ile maça çıkan bu Mustafa Sait Ak’ın Yücel Akyol’un takımına katılması ile maç dengeye gelse de ilk yarıyı yelelki takım 7-5 önde kapattı.
  İkinci yarıda, ilk yarıdaki pozisyonlarda son paslarda tepki toplayan Yücel Akyol, ikinci yarıya tepki olarak sol stoperde başlasa da ikinci yarının ilk çeyreğine iki gol daha sıkıştırmayı başardı.
 Lakin yelekli takımın oyun başlatırken yaptığı basit hatalar kalelerine gol olarak dönünce bu goller yelekli takımın maçı beraberliğe getirmesine yetmedi.
 Karşılıklı gollerle geçen maçın bu bölümünde, günün ve de maçın en başarılı ismi Şahin Doğukan’ın, uzaktan şutlarla bulduğu üst üste goller farkın hep 1 de kalmasına neden oldu. Şahin Doğukan’ın üstün performansını muazzam gollerle süslediği bu kısımda sahneye çıkan Mustafa Sait Ak, Doğukan’a nazire yaparcasına uzaktan attığı müthiş golle maçı beraberliğe getirdi.
 Şövalyelerle ilk maç deneyimini, hem geride hem de ileride uyumlu ve kaliteli bir futbol ile gerçekleştiren Mustafa Sait, Ak maçın sonunda gelen galibiyetin önde gelen mimarlarındandı.
 Maçın son kısmında takımı 11-9 gerideyken kaleye geçen Yücel Akyol, yediği ilk golde geçmişteki Taffarelvari performasına ters düşsede kısa sürede toparlandı ve kaleci-stoper karışımı pozisyonda takımını etkili ve hızlı ataklarla karşı kaleye inmeye teşvik etti.
Bu mentörlüğün karşılığı yelekli takımın 13-12 öne geçmesi ile geldi.
 İlk yarıda şık bir trivela vuruşu üst direkten dönen, maç boyu genç yaşının enerjisini sahaya yansıtan, yelekli takımın dinamosu Zafer Mavzer, ileride yaptığı presin karşılığını maçın son golünü atarak aldı takımının maçı 14-12 galip bitirmesine vesile oldu.
 Şahin Doğukan 5 gol günün adamı olurken, Yücel Akyol da imza attığı 5 gol ile golcülüğünü konuşturdu. M. Sait Ak ve Zafer Mavzer de attığı goller ile skora katkı sağladılar.
 Yunus Okta,Rahmet,Bahtiyar ve Deniz ile defans hattını oluşturan, ortada Emre, ileride İrfan Avşar şeklinde dizilen yelekli takım, Yunus Aras’ın kaledeyken reflekslerinden, oyundayken de enerjisiden yararlanan bir oyun anlayışı ile maç bitimine kadar oyuna ortak olmayı başardı.
 Keyifli maç sonrası taraflar centilmence birbirini tebrik ederken bir daha ki maç organizasyonu için birbirleriyle sözleşerek sahadan ayrıldılar.