29 Ocak 2021 14:48

Boğazın Yargıçları Beykoz ormanları için harekete geçiyor!

Türkiye’ye ve İstanbul’a damgasını vuran Beykoz’un cefakar taraftar grubu Boğazın Yargıçlarından Beykoz ormanları açıklaması geldi.

Boğazın Yargıçları Beykoz ormanları için harekete geçiyor!

Beykoz’un İstanbul’a mührünü vuran, sosyal ve yardımlaşma konularında zirvede olan taraftar grubu Boğazın Yargıçları, Beykoz ormanlarında ki talan için ses yükseltti.

Boğazın Yargıçları yapmış olduğu açıklamada, ‘’Beykoz cebinde yeşili olanların değil doğasında yeşil, gönlünde sevgi olanlarındır!’’ ifadeleri kullanıldı.

‘’Doğa adeta yok ediliyor’’

Boğazın Yargıçları, ‘’Beykoz çocukluğumuzdur. Beykoz geleceğimizdir. Abilik kardeşliktir Beykoz. Bize gidelim bizde kalalımdır. Dar sokaklara güzel hikayeler sığdırmaktır Beykoz.. Beykoz yeşildir, doğadır, hayattır. Son günlerde hepimizi derinden etkileyen olaylar yaşanıyor. Beykoz ormanlarında AVM, binlerce Villa ve Otel yapımı için doğa adeta yok ediliyor’’ dedi.

‘’Bu semtin çocuklarına görev düşüyor’’

Boğazın Yargıçları, ‘’Bu durumun hem dinen, hem vicdanen, hem de insani anlamda izahı mümkün değildir. Bizler Beykoz’u tribünden sevdik ama sadece tribününü sevmedik… Doğasını, yeşilini, denizini, taşını toprağını, insanını sevdik. Bu semtin çocuklarına şimdi bir görev düşüyor!’’ dedi.

‘’Beykoz doğasında yeşil, gönlünde sevgi olanlarındır’’

‘’Boğazın Yargıçları olarak yapılan bu uygulamaları kınıyor, hukuk ve meşru sınırlar çerçevesinde her platformda doğruları haykırmaya devam edeceğimizi bildiriyoruz.
Sessiz kalmayacağız! Beykoz cebinde yeşili olanların değil doğasında yeşil, gönlünde sevgi olanlarındır!’’

Beykoz, Beykozlulara zindan mi edilecek?

Yeşilliğine darbe vurulan Beykoz’da Beykozlular her geçen gün misafir konumuna düşmeye devam ediyor. Zengin ile fakir arasında uçurumun arttığı Beykoz’da adaletsizlik sesleri her geçen gün daha da artıyor. Boğazın Yargıçları taraftar grubu Beykoz’un dört bir yanını ve tüm durakları pankartlar, afişler ve bildirilerle donatacak. Beykoz’da bulunan Spor Kulüpleri ve yöre Derneklerinin ise bu duruma sessiz kalmayacağı ifade edilen bilgiler arasında.