30 Ocak 2021 14:57

Boğazın Fatihleri: Garibana yıkım, zengine özel yaşam alanı ve ağaç kesimi!

Beykoz’da bulunan Boğazın Fatihleri Platformu, Beykoz ormanlarının zarar görecek olmasına sessiz kalmadı.

Boğazın Fatihleri: Garibana yıkım, zengine özel yaşam alanı ve ağaç kesimi!

Boğazın Fatihleri yapmış olduğu açıklamada, ‘’Beykoz cebinde yeşili olup doğayı katledenlerin ve buna sessiz kalanların değil doğasında yeşil, gönlünde sevgi ve merhamet olanlarındır!’’ ifadeleri kullandı.

‘’Doğa adeta yok ediliyor’’

Boğazın Fatihleri, ‘’Beykoz çocukluğumuzdur. Beykoz geleceğimizdir. Abilik kardeşliktir Beykoz. Bize gidelim bizde kalalımdır. Dar sokaklara güzel hikayeler sığdırmaktır Beykoz.. Beykoz yeşildir, doğadır, hayattır. Son günlerde hepimizi derinden etkileyen olaylar yaşanıyor. Beykoz ormanlarında AVM, binlerce Villa ve Otel yapımı için doğa adeta yok ediliyor’’ dedi.

‘’Bu semtin çocuklarına görev düşüyor’’

Boğazın Fatihleri ‘’Kıyametin kopacağını bilseniz elinizde ki fidanı dikin diyen Peygamberin ümmeti, doğanın yok edilmesine ses yükseltiyor fakat bir tek siyasiler suskun. Bu durumun hem dinen, hem vicdanen, hem de insani anlamda izahı mümkün değildir. Bu duruma karşı siyaset küçük dilini yuttu. Doğanın katledilmesine sessiz kalan her siyasi, üzerinde şaibe ile anılacaktır. Doğasını, yeşilini, denizini, taşını toprağını, insanını sevdiğimiz semtimizi muhafaza etme görevi yine bizlere düşüyor’ dedi.

‘’Beykoz doğasında yeşil, gönlünde sevgi olanlarındır’’

‘’Boğazın Fatihleri olarak yapılan bu uygulamaları kınıyor, hukuk ve meşru sınırlar çerçevesinde her platformda doğruları haykırmaya devam edeceğimizi bildiriyoruz. Garibana yıkım, zengine özel yaşam alanı ve ağaç kesimi. Bizi temsil edenler ise buna sessiz. Bu böyle gitmez. Sessiz kalmayacağız! Beykoz cebinde yeşili olanların değil doğasında yeşil, gönlünde sevgi olanlarındır!’’

Boğazın Fatihleri Platformu harekete geçiyor

Sosyal medyadan kendisine bağlı hesaplar ve sponsorlu gönderilerle farkındalık oluşturan BO-FA, konuyu bir an olsun gündemden düşürmeyecek. Yeşilliğine darbe vurulan Beykoz’da Beykozlular her geçen gün misafir konumuna düşmeye devam ediyor. Zengin ile fakir arasında uçurumun arttığı Beykoz’da adaletsizlik sesleri her geçen gün daha da artıyor. Boğazın Fatihleri Platformu Beykoz’un dört bir yanını ve tüm durakları pankartlar, afişler ve bildirilerle donatacak.

Beykoz’da bulunan Spor Kulüpleri oluşan duruma sessiz kalırken, yöre derneklerinin ise ne yapacağı bilinmiyor.