3 Mayıs 2018 21:49

Böcek Polemiği Büyüyor!

Beykoz’un Çubuklu Mahallesi’nde teke böceği bulunduğu gerekçesiyle 187 tane ağaç kesilmişti. CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün konuyla ilgili Beykoz Aktüel Gazetesi’ne çarpıcı açıklamalar yaptı.

Böcek Polemiği Büyüyor!

Beykoz’un Çubuklu Mahallesi’nde teke böceği bulunduğu gerekçesiyle 187 tane ağaç kesilmişti. CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün konuyla ilgili Beykoz Aktüel Gazetesi’ne çarpıcı açıklamalar yaptı.

Beykoz Belediyesi tarafından bölgede ki 187 ağacın kesilmesi kararlaştırılmış ve çevre sakinleri bölgede inşaat projesi nedeniyle ağaçların kesileceğini söyleyerek karşı çıkmıştı. Konuyla ilgili Beykoz Aktüel Gazetesi’ne açıklamalar yapan CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün; ‘’Bu bir tiyatrodur. Bu böcek özellikle Afrika’dan uçmuş gelmiş, MESA’nın inşaat yapacağı yeri bulmuş. Bu böcek nasıl bir böcekse MESA’nın inşaat yapacağı yerde ağaçları yemekte! Bu bir komedidir’’ ifadelerini kullandı.

‘’Böcekler MESA’nın İnşaat Yapacağı Yeri Bulmuş’’

CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün; ‘’Acarlar’da Yüksel İnşaat’ın etrafında oturan insanlar toplanmış beni aradılar. Bende gittim araziye… Belediye’nin Fen İşleri ekipleri gelmiş ağaçları kesiyor. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü yetkilisi açıklama yapıyor. Bende kendisine tiyatro yapmayın dedim, bu bir tiyatrodur! Bu böcek özellikle Afrika’dan uçmuş gelmiş, MESA’nın inşaat yapacağı yeri bulmuş. Bu böcek nasıl bir böcekse MESA’nın inşaat yapacağı yerde ağaçları yemekte! Bu bir komedidir’’ dedi.

‘’Bu Böcekler Kupon Arazilerde Geziyorlar’’

CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün; ‘’Bu böcekler en çok kupon arazilerde geziyormuş. Özellikle oralarda geziyorlar Normal vatandaşın olduğu yerlerde değil MESA’nın projesi nerede ise orada geziyorlar. Belediyeyi ben daha öncesinde uyardım, mecliste de söyledim. Buralara imar vermesi son derece sakıncalı ve yanlış olur çünkü buraların tarımsal niteliği korunması gerekir. Allem ettiler kallem ettiler burayı konuta açtılar. O yüzden bu planlar mutlaka iptal olacak. O yüzden Belediye, aynı NUN Okullarında ki konuma düşmesin. Biz bunun yasal bütün takiplerini yapacağız, bu işin peşini bırakmayacağız’’ dedi.

‘’Beykoz Halkını Artık Kandıramıyorlar’’

CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, bölge halkının Beykoz Belediyesi’ne inanmadığını vurgulayarak, ’’Her şey komedi. Beykoz halkı neyin doğru olduğunu, neyin yanlış olduğunu gayet iyi anlıyor. Beykoz halkını artık kandıramıyorlar. Tokatköy’de, Yenimahalle’de, Çubuklu’da 50 bin tane sorun varken Çavuşbaşı’nda imar vereceğiz deyip yıllardır milleti kandırırken; şimdi birden bire MESA’nın inşaat yapacağı yerde Afrikalı böcek çıktı. Ben ne söyleyeyim ki Allah aşkına. Beykozlular her şeyi görüyor ve biliyor ’’ ifadelerini kullandı.

Etiketler: