• Mücahit Ak – Yiyin beyler yiyin!

 • 3 Şubat 2020 21:33

  Bir gönül adamı: Mustafa Gürkan!

  AK Parti Beykoz’un eski İlçe Başkanlarından Mustafa Gürkan, yokluğunda Beykoz’un aranan isimlerinden biri oldu.

  Bir gönül adamı: Mustafa Gürkan!

  AK Parti Beykoz’un eski İlçe Başkanlarından Mustafa Gürkan, yokluğunda Beykoz’un aranan isimlerinden biri oldu.

  Geçtiğimiz dönem AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı görevini üstlenen Mustafa Gürkan, girdiği tüm seçimlerden başarılı sonuçlarla ayrılmıştı. İlçe Başkanlığı öncesinde de Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanlığını başarıyla üstlenen Gürkan, başarılı sonuçlarla adından sıkça söz ettirdi.

  Dava adamlığı tartışılmaz!

  AK Parti geçtiğimiz süreçte İstanbul’da 25 tane İlçe Başkanı ile yola devam etmeyeceğini açıklamıştı. Bu isimler arasında Gürkan’da vardı. Gürkan her ne kadar duruma şaşırsa da dava adamlığından taviz vermedi. AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı’na Hanefi Dilmaç’ın aday olacağı açıklandığında, görevde ki İlçe Başkanı olarak koltuğunu kendisine teslim etti.

  Hanefi Dilmaç ise bu durumu yakın çevresine, ‘’Görevde ki İlçe Başkanı hiç düşünmeden koltuğunu bana veriyor, buyur başkanım burada çalışın diyor. Bunu herkes yapamaz ama benim İlçe Başkanımın odasını İlçe Başkanı olmadan kullanmamda etik olmazdı’’ diyerek ifade ediyordu. Dilmaç, o süreçte Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf’ın odasını kullanmıştı.

  Birçok konuda şeffaf olan Mustafa Gürkan, bu süreçte de gizli kapaklı işler yapmadı ve anılmadı. Her zaman şeffaf ve net olmaya özen gösterdi. Mustafa Gürkan olumsuz anlamda ise en çok vatandaşlar tarafından telefonları açmadığı gerekçesiyle eleştiriler alıyordu.

  Beykoz Aktüel’e ambargo uyguladı!

  Beykoz Aktüel Haber sitemizde ve gazetemizde ara ara eleştirdiğimiz AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, bu eleştirileri birçok kez anlayışla karşıladı. Eleştirilerden dolayı birçok kez de eleştirilerinizi okudum diyerek kendince halı gerekçelerini söyleyerek teşekkür etti. Gazetemizin Beykoz Belediyesi ve Başkanı Yücel Çelikbilek ile ilgili haberleri sonrası, Mustafa Gürkan tarafından ambargo uygulandı. Şahsı için yapmadığını, AK Parti tarafından kazanılan kurum için bu tarz bir uygulamaya baş koyması ise bizim için her ne kadar kötü olsa da, gerçekten Gürkan’ın teşkilatçılığını ortaya koyuyordu. Kurumdan da aynı karşılığı alabildi mi? O kısmı tartışılır tabi…

  Mustafa Gürkan Beykoz’da 15 Temmuz gecesi Eski Başkan Yücel Çelikbilek ile birlikte verdiği mücadeleyle efsaneleşen bir isim…

   

  Aday yapılmadı, yine de küsmedi!

  İlçe Başkanlığı görevi sonlanırken, vefa duygusuna zarar veren birçok duruma karşı ağırlığını koruyan Mustafa Gürkan, bu süreçten sonra 2 kez aday adayı oldu. 24 Haziran erken seçiminde AK Parti İstanbul Milletvekili Aday Adayı olan Gürkan, bu sürede adaylaşamadı. Sahada çalışmayı kesmeyen Gürkan, bu seferde Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı oldu yine adaylaşamadı. Partisine küsmeyen Eski İlçe Başkanı Mustafa Gürkan bugün de partisinin emrinde!

  Bizlerde yiğidi öldür hakkını ver düsturuyla bu konuyu haberleştirdik. Mustafa Gürkan’a yaşamında başarılar ve sağlıklı yıllar dileriz.