13 Aralık 2017 09:57

Bir Dernekten Daha Fazlası…Ambarcılar Köy Derneği

Beykoz Yenimahalle’de bulunan Kastamonu Bozkurt Ambarcılar Köy Derneği yaptığı faaliyetler ile bir dernekten daha fazlası olduğunu her seferinde kanıtlamaya devam ediyor.

Beykoz Yenimahalle’de bulunan Kastamonu Bozkurt Ambarcılar Köy Derneği yaptığı faaliyetler ile bir dernekten daha fazlası olduğunu her seferinde kanıtlamaya devam ediyor.

2000 Yılında Mehmet Güney ve arkadaşları tarafından kurulan Ambarcılar Köy Derneği 17 yıldır aralıksız bayrağı yukarılara taşımaya devam ediyor. Muharrem Kaşıtoğlu ve Cemal Şimşek’in de başkanlık yaptığı Ambarcılar Derneği’nde şuan da başkanlığı Cemal Rençber sürdürüyor. Genç kimliği ve başarılı çalışmaları ile adında sıkça söz ettiren, devraldığı bayrağı layıkıyla taşıyan Cemal Rençber ve ekibi; Ambarcılar Derneği için bir Dernekten daha fazlası dedirtmeyi başarıyor.

2013 yılında Başkanlık görevine gelen Cemal Rençber ve 17 kişilik yönetimi, gençlik kollarının yanı sıra ihtiyar heyetini de kurmuş, geçmişimizle geleceğimize diyerek örfünü, adetini nesilden nesile aktarıyor ve toplumsal olarak kaynaşmayı sağlamaya devam ediyor.

Beykoz Aktüel Gazetesi’nin ulaştığı başarılı Başkan Cemal Rençber ise mütevaziliğini koruyarak şu açıklamaları yaptı. Başkan Cemal Rençber; ‘’2013 yılından beri bu bayrağı biz devraldık ve taşımaya devam ediyoruz. Biz bir Köy derneğiyiz, köyümüze ve köylülerimize faydalı olmak zorundayız fakat Beykozlu kimliğimizi de asla unutmayarak bölgemize de katkılar sunma gayretindeyiz. Göreve geldiğimizden bu yana; köyümüzde okul tadilatımızı gerçekleştirdik.  Köyümüze 2 tane mescit yaptık. 2 tane lojman yaparak imamlarımızın kalabilmesi için çalışma gerçekleştirdik. Köy muhtarlığımız daha iyi hizmetler sunabilmesi için araç aldık. 3 yılda 26 öğrencimize burs imkanı sağladık ama yetersiziz. Nasipse hedefimiz yıllık 100 öğrencimize burs imkanı sağlayacak organizasyonu geliştirmek olacak. Düzenli olarak toplumsal barış ve kaynaşma anlamında pikniklerimizi yapıyor, kültürümüzü korumaya, yaşamaya ve yaşatmaya devam ediyoruz. Sportif faaliyetlerde bulunuyor gençlik kollarımızla beraber bölgemizde gençliği spora, doğaya ve kitaplara yönlendiriyoruz. Haftanın belirli günleri kitap okuma faaliyetleri ile gençlik kollarımız bir bilinci oturtuyor. Çalışmalarımız hızla devam ediyor’’  ifadelerini kullandı.

Derneğin 2. Başkanı ve emektarı Salim Rençber ise, ‘’Birbirinden farklı birçok projeyi hayata geçirdik. Şuan ki bir hedefimiz ise köyümüze lojman yapmak. Köyümüze giden misafirleri bu lojmanda ağırlayabilmek. Bunun içinde gerekli çalışmaları yürütmekteyiz. Elimizi değil bedenimizi taşın altına koyup Allah nasip ederse bu projeyi de hayata geçireceğiz’’ ifadelerini kullandı.

Bizlerde Beykoz Aktüel Gazetesi olarak Başkan Cemal Rençber’e ve onun şahsında Dernek yönetimine, Derneğe katkıda bulunan işadamlarına ve Ambarcılarlı kıymetli dostlara teşekkür eder, bu çalışmalar için desteklerini hiç ama hiç esirgememelerini temenni ederiz.