8 Mart 2019 13:06

Binali Yıldırım: ”Yücel Çelikbilek Çok Güzel Hizmetler Yaptı!”

Habertürk TV’de Canlı Yayına çıkan AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’le ilgili övgü dolu cümleler kullandı.

Habertürk TV’de Canlı Yayına çıkan AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’le ilgili övgü dolu cümleler kullandı. 

İBB’nin AK Partili Adayı Binali Yıldırım, Beykoz ile ilgili olarak şunları söyledi:

“Beykoz’un da diğer ilçelerde olduğu gibi en önemli sorunu: Ulaşım ve trafik… Gerçi bizim Boğaz Sahil yoluna paralel bir tünel projemiz var ama Beykoz’da bir metro beklentisi de var. Tabi bununla ilgili de çalışmalarımız olacak. Metro bağlantı projesinde Beykoz’u da öngörüyoruz, bunu ifade etmek istiyorum ve şimdi sözü Beykoz Belediye Başkan Adayımız Murat Aydın’a veriyoruz. Murat Aydın, burada en kıdemli Belediye Başkanıdır. 1999 yılından bu yana Zeytinburnu’nda Belediye Başkanıydı. Şimdi de artık Avrupa Yakasından Anadolu Yakasına transfer oldu. Yücel Çelikbilek de çok güzel hizmetler yaptı, kendisine teşekkür ediyoruz.”

Murat Aydın: ”Beykoz’da Mülkiyet Sorunu %90 Çözüldü”

​”Beykoz’un mülkiyet problemi yüzde 90 çözüldü. 17 bin 200 parsele tapuları verildi. Gündemin 1 numaralı maddesi Beykoz’da imar meselesi. Birçok kurum var. 10’a yakın kanunla Beykoz’un imarı yönetiliyor. Kurumların koordineli çalışmaları gerekiyor. İnşallah dönemimizde sizlerin ve Cumhurbaşkanımızın desteğiyle Beykoz’un imarla ilgili problemi büyük ölçüde çözülecek. Beykozlu kendi evini aynı yere yeniden yapabilsin. Ben yeni bir Beykozluyum. İyi ki Beykozlu oldum diyorum. Yeni Beykoz’a taşındım. İnşallah ömrünün kalan kısmını Beykoz’da geçirmeyi planlıyorum. Beykoz’da istihdam problemi var. Beykoz’a yapılabilecek birçok proje var. Sosyal, kültürel, eğitimle ilgili çalışmaların yanında ticareti, turizmi geliştirmek, insanlarımız zenginleştirmekle ilgili yapıbilecek çok önemli projeler var. Riva’dan bir tekneye biniyorsunuz Bozhane’ye kadar 15 kilometre gidebiliyorsunuz. Göksu Deresi de hakeza. Derelerimizin temizlenmesi için yoğun çalışmanın içerisinde olacağız. İstanbul’un farklı yerlerinden insanlarımız Riva’ya geliyor. Biz istiyoruz ki birkaç gün kalmak için gelsinler. Kümesten tavuğun altından yumurta alsınlar. Seradan sebzesini alsınlar. İstanbul’un en büyük bahçe projesi 7 milyon 700 bin metrekarelik alanda Çavuşbaşı bölgemizde kurulacak. Bu alanda sigara içilmeyecek. Bilimsel çalışmalar, tohum bankası alanında ciddi çalışmalar planlıyoruz. Türk-Alman Üniversitesi’yle beraber tekno kent kurmayı planlıyoruz. Beykoz’a istihdam alanı oluşturacak.”