1 Nisan 2019 20:20

Bilgehan Murat Miniç Tevekkül Etti!

Seçim öncesi Yuşa (A.S) Türbesini ziyaret eden Bilgehan Murat Miniç, burada Kur’an-ı Kerim okudu, ellerini açarak dua etti.

Seçim öncesi Yuşa (A.S) Türbesini ziyaret eden Bilgehan Murat Miniç, burada Kur’an-ı Kerim okudu, dua etti. Çıkarken yerel basına konuşan Miniç, “Biz Allah’tan başka kimseden emir almayız, gönlümüzle çıktığımız bu yolda bir Allah’a, bir de Beykozlulara güvendik” diye konuştu.

Oldukça yoğun seçim kampanyası sürecinde çalışmalarına hız kesmeden devam eden İYİ Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Bilgehan Murat Miniç, Yuşa Aleyhisselam Türbesini ziyaret etmeyi ihmal etmedi.

Hayrı ve şerri bilen Allah’tır

Çalışma ekibi ile birlikte türbeyi ziyaret eden Miniç, burada Kuran-ı Kerim okudu ve dua etti. Çıkışta yerel basının sorularını cevaplayan Miniç, “Bize gücümüzü nereden aldığımızı soruyorlar, işte cevabı burada. Bu güzel mekanda yatan Yuşa Aleyhisselam size bunu söylesin. Ben burayı oldukça sık ziyaret ederim. Ne zaman bir müşkülatım olsa, derdim olsa Yuşa Peygamber huzurunda Allah’a dua ederim. Sonuçta her şeyin sahibi Allah-u Teala’dır. Allah “ol” derse her şey olur. Biz insanız, geleceği, hayrı ve şerri bilemeyiz, bazen hayır gördüklerimizde şer, şer gördüklerimizde hayır olabilir. Doğrusunu o bilir” diye konuştu.

Dualarımda güzel Beykozumu da anarım

Bilgehan Murat Miniç, “Ben her zaman dualarımda ailemi, Ahirete intikal eden geçmişlerimi, cümle Evliya-i Kiram’ı eksik etmem. Doğduğum ve büyüdüğüm yer olan çok sevdiğim güzel Beykozumu da eksik etmem. Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu Başkanımı da eksik etmem.

Biz, şimdi bir yola çıktık ve Rabbimden her zaman muvaffak olmayı niyaz ettim. Allah bizlere nefsimize düşmeden, dünyaya tamah etmeden, kimsenin hakkını hukukunu yemeden, Din-i Mübin-i İslam’a, vatanıma, milletime, bayrağıma, toprağıma hizmet etmeyi nasip eylesin. Dünyalık önemli değil, her ne olursa olsun Allah hakkımızda hayırlısını versin” diyerek sözlerini bitirdi ve mahalle çalışmalarına devam etmek için mekandan ayrıldı.