• Mücahit Ak – Yiyin beyler yiyin!

 • 7 Ocak 2020 19:55

  Beykoz’un yağışlarla imtihanı zor oluyor!

  Beykoz Çavuşbaşı’nda Elmalı Barajı’na bağlanan bir dere taştı, bazı evleri su bastı.

  Beykoz Çavuşbaşı’nda Elmalı Barajı’na bağlanan bir dere taştı, bazı evleri su bastı. 

  İstanbul’da günlerdir etkili olan sağanakta metrekareye 74.8 kilogram ile en çok yağışın düştüğü Beykoz’da bir derenin taşmasına sebep oldu. Hayatı olumsuz etkileyen yağış Çavuşbaşı’nda bir derenin taşmasına neden oldu.

  Beykoz Çavuşbaşı Çiftlik Mahallesi Edep Ali Caddesi üzerindeki derenin taşması sonucu oluşan baskın nedeniyle bir evi su bastı. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri ve vatandaşlar tarafından su basan ev tahliye edildi.

  Yaşanan olaydan dolayı Çiftlik Muhtarı Hayrettin Şenol İSKİ’ye tepkisini dile getirdi. Şenol yapmış olduğu açıklamada, “Üç aydan beri İSKİ ile görüşüp derelerin sıkıntılı olduğunu, yağmurların yağmasıyla daha da bir sıkıntı olacağını söylememe rağmen sonuç ortada. Türkiye Şartları Bu Olsa Gerek. Buradan Kartal İSKİ Şefimiz Sayın Esma Hanıma tekrar söylüyorum yağmurlar durdu mu Çavuşbaşı’ndaki derelerin acilen temizlenip genişletilmesi lazım. Tabi ki bu dereleri doldurup, daraltanları da uyarmak lazım” ifadelerini kullandı.

  Beykoz Beykoz Haber Beykoz Haberleri  Beykoz Siyaset Beykoz Kültür Beykoz Aktüel Beykoz Belediye Başkanı Beykoz Anket Beykoz Müze Beykoz Kavga Beykoz Ölüm Haberleri Beykoz Gazetesi İletişim  FSM Köprüsü Yavuz Sultan Selim Köprüsü Sarı Alan Paşabahçe Devlet Hastahanesi Tepeüstü Devlet Hastahanesi Anadoluhisarı Kanlıca Anadolufeneri Göksu Deresi Elmalı Barajı Yuşa Tepesi Küçüksu Kasrı Yoros Kalesi Yerel Beykoz