16 Aralık 2019 22:36

Beykoz’un Sahillerinde Mutlu Son!

Beykoz Aktüel Gazetesi’nin hem yazılı olarak hem de internet sitesinden defalarca gündeme getirdiği ve kamuoyu yaptığı Burunbahçe ve Çubuklu sahillerinin merdiven sorunu İBB tarafından çözüldü.

Beykoz Aktüel Gazetesi’nin hem yazılı olarak hem de internet sitesinden defalarca gündeme getirdiği ve kamuoyu yaptığı Burunbahçe ve Çubuklu sahillerinin merdiven sorunu İBB tarafından çözüldü.

AK Partili İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin hizmeti olan Çubuklu sahil yolu, Beykozluların duasıyla ve desteğiyle de hizmete açılmıştı. Yapılan hizmeti takdir eden Gazetemiz Beykoz Aktüel, eksiklikleri ise çekinmeden cesurca yazarak kamuoyu yapmıştı. Çubuklu’da yapılan sahilin projede gösterildiği gibi yeşillik ve çiçek içermediğini eleştiren gazetemiz, aynı zamanda sahillerde ki WC eksiklğini de dile getirmişti. Sahillerde herhangi bir koruma demirliği olmadığına dikkat çekip, yaz aylarında yüzmek isteyen vatandaşlarımızın ve denize düştüğünde kurtarılma olasılıklarının bulunması için, ‘sahillere merdiven eklensin’ haberlerini defalarca kaleme almıştı.

Beykoz Belediyesi’nin Tavrı Olumsuz Olmuştu!

Haberlerin yapıldığı zamanda Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve ekibi bulunurken, Belediye Meclisinde konunun gündeme gelmesi üzerine dönemin Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu söz almıştı. Kaşıtoğlu, merdiven eklenirse vatandaşlar yüzer, yüzen vatandaşlar küfür ederler ve yürüyüş yolunda ki insanlar rahatsız olur yaklaşımında bulunmuştu. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ise, merdiven eklenilirse vatandaşlar denize girer, boğazın akıntılı noktası. Birisi denize girer ve akıntıya kapılırsa bunun sorumluluğunu biz alamayız demişti. Çelikbilek, mesele merdiven eklemekse bu kolay fakat yüzme bilmeyen birinin merdivenden cesaret edip akıntıya kapılma olasılığına da değinmişti.

İBB ve Ekrem İmamoğlu Duyarsız Kalmadı!

İBB Başkanlığı’na Ekrem İmamoğlu’nun gelmesiyle birlikte Çubuklu sahil yolundan Burunbahçe’ye kadar 25 tane merdiven eklendi. Beykkozlular merdivenlerinde eklenmesiyle birlikte, sahillerden yüzmek anlamında doya doya istifade edebilecek. Beykoz gibi 42 km. denize sahili olan bir ilçede gerçekleri inkar etmeden, basit de olsa halk isteğini kırmayan İBB yetkililerine teşekkür ederiz.

Beykoz Aktüel Gazetesi olarak kurumlar hangi partide olursa olsun, dün olduğu gibi bugün ve yarınlarda da yanlışa yanlış deyip, doğruları tebrik etmekten asla geri durmayacağız.

Beykoz Haber Beykoz Eğitim Beykoz Toplum Beykoz İmar Beykoz Yol Tarifi Beykoz Cenaze Beykoz Kasrı Beykoz Kaza Kavacık Medipol Üniversitesi Mülkiyet Rüzgarlıbahçe Paşabahçe Çiğdem Mahallesi Poyraz Hisar Evleri Beykoz Konakları Göksu Evleri AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı Beykoz Bıçaklı Kavga Beykoz Sosyal Tesisleri Burunbahçe Sosyal Tesisleri Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri Kanuni Sultan Süleyman Kent Ormanı Beykoz Doğuş Haber Beykoz Ses