15 Şubat 2017 14:24

BEYKOZ’UN PLAJLARI TEDİRGİN EDİYOR

İstanbul da deniz, kum, güneş, doğa, sakinlik ve güzellik denilince akla gelen yerlerin başında gelen Beykoz Riva Plajı ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile taçlanan Poyrazköy bu sefer kire bulandı.

Beykoz’un Karadenize açılan köşesinde güzelliğiyle mest eden, farklı ilçelerden insanlarında geldiği Riva ve Poyraz Plajları, kir ve çöplerle cebelleşiyor. Kirletilen deniz ve çevreden ötürü son fırtınanın topladığı kirler Riva Plajı’nın kumuna karışmış durumda. Doğayla iç içe ve beğenileri toplayan plajın kirlenmesi Rivalıları üzmüş. Bu hafta Riva, Poyraz, Anadolufeneri ve Anadolukavağı semtlerini konu edinen Beykoz Aktüel, sahillerin kirlendiğini tespit etti.
Köy kahvesine gidip Riva halkıyla dertleşen Beykoz Aktüel’e konuşan bazı Rivalılar ”deniz, insanların pisliğinden bıkarak bize insanlık dersi veriyor” derken bazı vatandaşlar ise yaz oluncainsan yani para akar, kış olunca kimse yüzüne bakmaz diye sitem etti. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın yüzmeyi öğrendiği ve halka açacağını vaat ettiği boğazın ilk ve tek plajı olan Küçüksu Plajı ise Milli Saraylara devredildiğinden halka kapalı. Beykoz Aktüel Gazetesi olarak konuyu gündeme getirerek, yetkili mercilere ileteceğimizin sözünü vererek Riva’dan ayrıldık.