14 Haziran 2021 15:04

Beykoz’un plajları daha da güvenilir

Beykoz Belediyesi bünyesinde Türkiye Su Altı Sporları Federasyon (TSSF) onaylı bronz ve gümüş sertifika sahibi cankurtaranlar, yeni deniz sezonuna hazırlandı.

Beykoz’un plajları daha da güvenilir

Beykoz’da yaz sezonunu hazırlıkları hız kesmeden devam ediyor. Beykoz Belediyesi bünyesinde bulunan plajlardaki boğulmalarının önüne geçecek cankurtaranlar, bir haftalık eğitim ile belgelerini güncelledi.

Eğitimler tamamlandı

Riva Merkez, Elmasburnu Tabiat Parkı Plajı ve Riva 2. Koy Plaj Ve Çadır Kamp Alanı’ndaki plajlarında güvenliğini sağlayacak, kaza ve boğulmaların önüne geçecek cankurtaranlar, alanında uzman kişiler tarafından bir haftalık eğitime tabii tutuldu.

Teorik bilgi ve uygulamalı becerilere dayalı bir haftalık eğitimden geçen gençler, boğulma tatbikatı gerçekleştirdi. Uygulamalı suni solunum, kalp masajı, suda boğulmalarda yaralılara müdahale konularında teorik eğitim alan kursiyerler, bir hafta boyunca pratik yaparak suda baygın kazazede taşıma, su içerisinde panik haldeki biri ile boğuşma ve etkisiz hale getirip taşıma şekillerini öğrendiler.

Zorlu eğitimi başarıyla tamamlayan gençlerin bronz ve gümüş madalyalı cankurtaran sertifikaları yenilenerek güncellendi.

Kaynak: Beykoz Güncel