4 Mayıs 2022 15:59

Beykoz’un o köyü karıştı: Belediye Başkanı polisle çıkabildi!

AK Parti Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’a Beykoz halkı tepki gösterdi, Murat Aydın ve beraberindekiler mahalleyi terk etmek zorunda kaldı.

Beykoz’un o köyü karıştı: Belediye Başkanı polisle çıkabildi!

İstanbul’un Beykoz ilçesine bağlı Zerzevatçı Mahallesi’nde geleneksel olarak düzenlenen bayramlaşma ve pilav ikramı programı için gelen AK Parti Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ve beraberindeki AK Partili grup tepkiyle karşı karşıya kaldı.

Beykoz’a bayramlaşmaya giden AK Parti Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, AK Parti Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç ve AK Parti İlçe Teşkilatı Üyeleri Zerzevatçı Mahallesi sakinleri tarafından büyük tepki gördü.

Halk Murat Aydın’a hesap sordu

Zerzevatçı Mahallesi sakinleri, Beykoz’un birçok mahallesinde yaşanan imar sorununun çözümü için uzun zamandır beklenti içerisindeydi. Ancak uzun süredir bölgenin imar sorununun çözülememesi nedeniyle tepkili olan mahalleliler karşısında Murat Aydın ve beraberindeki AK Partili grup mahalleyi terk etmek zorunda kaldı.

İmar sorununun bugüne kadar çözülememesiyle birlikte, geçtiğimiz günlerde mahallenin büyük bir bölümü yeşil alan ilan edildi ve mahalleli çözümsüzlükle baş başa bırakıldı. Murat Aydın’ı ve ekibini Beykoz’un sorunlarına sahip çıkmamakla suçlayan halk, Murat Aydın’a hesap sordu. Mahallelinin isyanı karşısında cevapsız kalan Aydın ve beraberindekiler mahalleyi terk etmek zorunda kaldı.

“En büyük kazığı AK Parti’den yedik”

Murat Aydın ve ekibinin olaylı bayram ziyareti sırasında orada olan mahalle sakinleri: “Bunlarda hiç utanma yok. Hakkını arayan komşularımızı provokatörlük yapmakla suçlayacak kadar halktan kopmuşlar. İçlerinden bazı meclis üyelerinin başka mahallelerdeki kendi arazilerini yeşil alandan çıkarmak için ne numaralar çektiklerini, bizim sorunlarımız için parmaklarını dahi kıpırdatmadıklarını biliyoruz. Her seçimde AK Parti’ye yüksek oranda destek veren bu mahalle, en büyük kazığı da AK Parti’den yemiş oldu. Son yerel seçimlerde AK Parti’ye %67 oy oranı çıkan mahallemize Beykoz Belediye başkanı hiç hizmet etmediği gibi, burada birçok yıkım yaparak insanlarımızı mağdur etmiştir. 45 mahalle içinde tek koruma alanı ilan edilen ve çözümsüzlüğe mahkum edilen mahallemiz, seçim öncesi imar sorununuzu çözeceğim diye söz veren Murat Aydın ve AK Parti tarafından adeta cezalandırılmıştır. Bundan sonra AK Parti’ye oy vermek mi, tövbe” ifadelerini kullandılar.