13 Ocak 2024 19:09

“Beykoz’un köylerinden haksız vergi alınıyor”

Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, Beykoz yerel basını ile Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri’nde bir araya geldi.

“Beykoz’un köylerinden haksız vergi alınıyor”

Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri’nde yerel basını ile bir araya gelen İlçe Başkanı Taştan ile beraberinde; ilçe yönetim kurulu üyeleri ve meclis üyeleri katıldı.

Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, “Bugün günün anlam ve öneminden dolayı bir araya geldik. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum. Bu mesleği onuruyla yürüten tüm basın mensubu arkadaşlarımızı kutluyorum. Özgürce nice yazılar ve değerlendirmeler yapmanızı, birlikte iyi bir süreç geçireceğimize inanıyorum.” şeklinde konuştu.

Beykoz Belediyesi’nde adrese teslim ihale yapıldı

“70 milyonluk bir ihale yapıldı. Adrese teslim bir ihale yapıldı. Sanki bu ihale AKP’nin seçim bütçesi gibi, bizim verdiğimiz vergiler AKP’nin seçim bütçesini yapmış gibi gözüküyor. Adrese teslim ve rakam itibariyle seçim bütçesi olduğu aşikar gözükmektedir. Bu hususun kamuoyu tarafından bilinmesi, Beykoz Belediyesi’nin parası AKP’nin seçim bütçesi olarak kullanılmasına karşıyız.” dedi.

Beykoz’un köylerinden haksız vergi alınıyor

Taştan: “Köy statüsü olan Beykoz’un yaklaşık 22 köyü, kendi çıkardıkları yasayla vergiye dönmüştür. Vergileri ödememeleri noktasında köyde yaşayan vatandaşlarımıza ödememelerini sizlerin aracılığıyla iletiyorum. Beykoz’un kazanılmamış haklarını yasal anlamda karşılığı olmamasına rağmen vergi toplamaları usulsüzdür. Bunu da TBMM’de gündeme getireceğiz.” şeklinde konuştu.

Etiketler: