16 Aralık 2019 22:08

Beykoz’un İlk Engelliler Meclisi Kuruldu!

Beykoz Kent Konseyi çatısı altında ilçenin ilk Engelliler Meclisi kuruldu.

Beykoz Kent Konseyi çatısı altında ilçenin ilk Engelliler Meclisi kuruldu. Engelli bireylerin her alanda sesini duyurması, taleplerini dile getirmesi amacıyla kurulan meclis engelli sorunlarının çözümüne yönelik çalışmalar yapacak. Beykoz Belediyesi Meclisi Toplantı Salonu’nda yapılan ilk genel kurul toplantısında ilçedeki kamu kurumlarından, engelli derneklerinden, sivil toplum kuruluşları, okul ve hastanelerden temsilciler yer aldı.Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ilk toplantıya katılarak engelli bireylere ve meclis çalışmalarına destek verdi.

 

 

Meclisin açılışında konuşan Beykoz Kent Konseyi Başkanı Sadullah Kabahasanoğlu, Belediye Başkanı Murat Aydın’ın konsey çatısı altında yer alan engelliler, çocuk, gençlik, kadın, yaşlılar meclisi arasında ilk önceliği engelli meclisine verdiğini ifade ederek kendisine teşekkür etti.Ardından genel kurulda yapılan seçimde Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği (TOFD)  Beykoz Şubesi Başkanı Saniye Efe oy birliğiyle Beykoz Kent Konseyi Engelli Meclisi başkanlığına seçildi.

Engelli bireylerin kent yönetimine aktif olarak katılmalarını, Beykoz kenti için “Sürdürülebilir Kalkınma” hedefleri dâhilinde çalışmalar yürütmelerini sağlamak, dayanışma bilinci geliştirerek girişimci, üretken topluma yönelik çalışmalarını desteklemek amacıyla kurulan meclis engelli sorunlarını resmi mercilere ulaştıracak.  Başkan Murat Aydın: “Varlığınız İçin Teşekkür Ediyorum”

Engelli Meclisi’nin önemine değinen Başkan Murat Aydın: “Kent konseylerini meclisleri kentin bütün duygu ve düşüncelerinin dile getirildiği mekânlardır. Engellilerin halinden en iyi engelliler, çocukların halinden en iyi çocuklar, kadınların halinden de en iyi kadınlar anlar. Burada alınan kararlar belediye meclisine, kaymakamlığa ve devlet kuruluşlarına iletilecek. Amaç engellilerin sorunlarıyla ilgili farkındalık oluşturmak. Toplumda ne kadar göz önünde olunursa o kadar etkili olunur. Bu boyutlarıyla engelli meclisi çok önemli. Varlığınız ve katılımız için teşekkür ediyor, meclisimizin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.Engelli Meclisi Başkanı Saniye Efe: “Artık Daha Sistemli Çalışacağız”  

 

 

Engelliler Meclisi Başkanı Saniye Efe ise: “Beykoz’da yıllardır hep birlikte engelleri el ele aşmaya çalıştık. Hürriyet için kapıları araladık. Bu güzel çatı altında hep birlikte olduğumuz sürece kapıları sonuna kadar açacağımıza inanıyorum. Bundan sonraki oluşumda daha sistemli ve profesyonel şekilde yolumuza devam edeceğiz. Bu onurlu görevi bana veren başta Belediye Başkanı Murat Aydın olmak üzere tüm üyelere teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Beykoz Kent Konseyi Engelli Meclisi’nin bir sonraki toplantısında yürütme kurulu ve komisyon üye seçimleri yapılacak.