20 Ağustos 2021 18:15

Beykoz’un en büyük caddesinden geniş kaldırım!

Beykoz Belediyesi’nin Kavacık’a yaptığı kaldırımlar vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılandı.

Beykoz’un en büyük caddesinden geniş kaldırım!

Beykoz’un en büyük caddesinden neredeyse daha büyük olan kaldırımlar vatandaşlar tarafından tiye alındı. Bazı vatandaşlar, “Beykoz Belediyesi kaldırımın yanına yol yapmış” yorumunu yaparken, bazı vatandaşlar ise “Beykoz’un en büyük caddesinden daha geniş kaldırım” yorumunu yaptı.

2 şeritli yol tek şerite düşüyor

Beykoz Kavacık’ta gidiş ve geliş olmak üzere 2 tane cadde mevcut. 2 şerit olan caddede normal zamanlarda bile trafik olurken, Belediyenin kaldırım çalışması sonrası cadde tek şeride düşüyor.

Belediye caddeyi ışıklandıracak

Beykoz Belediyesi geniş kaldırımlı planladığı caddeleri özel olarak ışıklandıracak. Beykoz Belediyesi caddeyi Zeytinburnu renkleri olan Mavi-Beyaz renklerle ışıklandırılacak. Belediye yönetimi bu şekilde bölgenin cazibe merkezi olacağını düşünüyor. Esnaflara gelen araçların otoparka mahkum olacağı gerceği mevcutken, otoparkların sınırlı olması ise sorun teşkil ediyor.

Beykoz halkının parası taşa ve kaldırıma mı yatırılıyor?

Beykoz Belediyesi birçok mahallede kaldırım ve prestij caddesi projesini hayata geçiriyor. Harcanan paralar ise vatandaşlar tarafından şaşkınlıkla karşılanıyor. Konu ile ilgili Beykoz Aktüel Haber’e açıklamalar yapan CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, “Bu proje yapılırken bölge esnafının görüşlerine başvurulmuş mudur? Mahalle Muhtarının görüşleri alınmış mıdır?Yoksa sadece müteahhite mi sorulmuştur? Maalesef bugüne kadar olduğu gibi herşeyi yaptım oldu anlayışıyla kapatmaya çalışmaktalar” ifadelerini kullandı.