• Mücahit Ak – Yiyin beyler yiyin!

 • 24 Aralık 2019 14:56

  Beykoz’un En Aktif Sivil Toplum Kuruluşu Yine Şaşırtmadı!

  Beykoz’un en aktif STK’sı Beykoz Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı, sadece son 1 ayda yaptığı çalışmalarla yine şaşırtmadı.

  Beykoz’un En Aktif Sivil Toplum Kuruluşu Yine Şaşırtmadı!

  Beykoz’un en aktif STK’sı Beykoz Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı, sadece son 1 ayda yaptığı çalışmalarla yine şaşırtmadı.

  Beykoz gençliğini her konuda eğitmek için sayısız konu başlıkları ile programlar düzenleyen Beykoz Ülkü Ocakları, dur durak bilmiyor. Serdar Aytaç Başkanlığında ki Beykoz Ülkü Ocakları eğitimden kültüre, bilimden teknolojiye, hukuktan hak arama özgürlüğüne, Din kültüründen ahlak bilgisine, ahde vefa ile tüten bir ocak olarak dikkatleri üzerine çekiyor.
   

  Beykoz’da trafik kazalarının artması ve ilk yardımdan dolayı can kayıplarının arttığı bir dönemde ilk yardım seminerleri veren Beykoz Ülkü Ocakları, bu konuda da üzerine vazife edindi. Beykoz Ülkü Ocakları olarak Medipol Üniversitesi Sağlık Bilimleri öğrencisi Samet Varlıoğlu’nun anlatımıyla ilk yardım eğitimi gerçekleştirildi. 

  Beykoz Ülkü Ocakları 2. Başkanı Hakan Özdemir öncülüğünde  2006 yılında Van’da şehit düşen Kerim Savaş, 1989 yılında Diyarbakır Lice’de şehit düşen Kenan Büyükçalışkan ve 1995 yılında Hakkari Yüksekova’da şehit düşen Serkan Tuğba‘nın ailelerine ziyaretler gerçekleştirildi.   Beykoz Ülkü Ocakları’nda, “Türk Mitolojisinin Temelleri” konulu seminer gerçekleştirildi. Abide şahsiyetlerden “Bahaeddin ÖGEL” anlatıldı.

  Beykoz Ülkü Ocakları’nda her Perşembe akşamı düenli Kuran-ı Kerim okunuyor ve başta şehitlerimiz olmak üzere ölmüşlerin ruhuna dualar ediliyor. 

  Beykoz Ülkü Ocakları uyuşturucu ile mücadele anlamında oldukça etkili bir kısa film çalışması başlattı. Yapılan kısa film profosyonel bir biçimde hazırlanırken, Uyuşturucu ile Mücadele Derneği tarafından özel olarak teşekkür edildi.


  Beykoz Ülkü Ocakları bilgi yarışması başlattı. Bilgi yarışmasına Çavuşbaşı Ç. P. L, Şahinkaya M.T.A.L, 
  Celal Aras Anadolu Lisesi, Barbaros Hayrettin Paşa M.T.A.L, Ferit İnal Anadolu Lisesi ve Çavuşbaşı İmam Hatip Lisesi’nde ki teşkilat üyeleri katıldı. Yarışmayı Çavuşbaşı Ç. P. L. kazandı. 


  Beykoz Ülkü Ocakları Türk Dünyası turnuvasına katılım sağladı. Birlik ve beraberliğin pekiştiği turnuvada aynı zamanda spor faaliyetleri icra edildi. 


  Beykoz Ülkü Ocakları geçtiğimiz yıllarda Şehit düşen Kemal Zeren için Arkboyu Derneği tarafından düzenlenen programa katıldı.

  Beykoz Ülkü Ocakları olarak, “Kültürel Hafıza ve Tarih Şuuru” konulu seminer gerçekleştirildi. Abide şahsiyetlerden “Prof. Dr. İbrahim KAFESOĞLU” anlatıldı.

  Beykoz Ülkü Ocakları olarak, Eğitim Faaliyetleri kapsamında Spor Kursu olarak “Masa Tenisi” gerçekleştirildi.

  Beykoz Ülkü Ocakları olarak, vefatının sene-i devriyesinde düzenlenen Hüseyin Nihal ATSIZ’ı anma programına katılım sağladı.

  Beykoz Ülkü Ocakları teşkilat üyelerini evlerinde ziyaret ederek, aile olduklarını pekiştiriyor. Yapılan ziyaretlerde birlik ve beraberliğin yanı sıra kaynaşmalar sağlanıyor.   Beykoz Ülkü Ocakları Başkanı Serdar Aytaç öncülüğünde Rüzgarlıbahçe Spor Kulubü ziyaret edildi. 

  Beykoz Ülkü Ocakları olarak, Ülkü Ocakları Eski Genel Başkanı rahmetli “Ali Metin TOKDEMİR” ruhuna Kuran-ı Kerim tilaveti gerçekleştirildi.

  Beykoz Ülkü Ocakları olarak, Sosyal Faaliyetler Kapsamında, Sokak Hayvanlarına Mama dağıtımı gerçekleştirildi.


  Beykozlu şehitler kabri başında anıldı.  Birilerinin okul önlerinde kavga ediyorlar diyerek itibarsızlaştırmaya çalıştıkları, kimilerinin faşist diye yaftaladığı, kimilerinin Müslümanlık kisvesine sığınarak Arap Milliyetçiliği yaptığı için düşman olduğu Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Beykoz şubesi son 1 ayda sayısızca etkinliği gerçekleştirmiştir.

  Vakıf ve Dernekçiliğin ayaklar altına düştüğü bu zaman diliminde çıkarsızca Türk toplumunun refahı için çalışan Beykoz Ülkü Ocakları’nı Beykoz Aktüel Gazetesi olarak tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.